Książka o cukrzycy ze wstępem Pawła Gasztolda

  • 11.08.2018, 16:27
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Książka o cukrzycy ze wstępem Pawła Gasztolda
Paweł Gasztold Wiceprezes Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diebetyków i Prezes Oddziału Powiatowego PSD „Nasze Zdrowie” w Świdwinie napisał wstęp do książki edukacyjnej dla dzieci pt: „Maja i Michał - dzieci z cukrzycą”.

Ta piękna ilustrowana książka opowiada o dzieciach w wieku szkolnym, Mai i Michale, u których zdiagnozowano cukrzycę. Dowiadujemy się z niej o życiu z cukrzycą, o przyjaciołach i rodzinach, które sobie nawzajem pomagają oraz o trudnościach, na jakie napotykają. Dzieci często nie radzą sobie z tą chorobą i zaczynają uciekać od rzeczywistości. To przejaw ich bezradności wobec uciążliwości, jakie ze sobą niesie.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Edukacja zatem jest niezmiernie ważna i powinna być „szyta” na miarę pacjenta i jego możliwości. Taki jest cel tej edukacyjnej książki. Wydało ją Wydawnictwo „Piętka”. Jest dostępna w świdwińskiej Bibliotece Publicznej.

 

 
Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe