Wspólnie przeżyli 55 lat

  • 11.08.2018, 16:29
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Wspólnie przeżyli 55 lat
Małżeństwo, któremu jest dane doczekać 55 rocznicy ślubu to rzadkość. Taki niezwykły jubileusz świętowali państwo Krystyna i Stanisław Pastok. Uroczystość z tej okazji odbyła się 28 lipca w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Małżonkowie świętowali w gronie najbliższej rodziny. Odnowili słowa przysięgi i odebrali medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawany przez prezydenta RP. Wręczył go wraz z legitymacjami z podpisem prezydenta burmistrz miasta Jan Owsiak, który złożył jubilatom życzenia przeżycia wielu kolejnych, szczęśliwych lat. Wpisali się również do pamiątkowej księgi USC.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Pan Stanisław urodził się w roku 1939 w miejscowości Przygodzice, a jego o 2 lata młodsza żona Krystyna pochodzi z miejscowości Marcikańce. Poznali się na początku 1962 roku w Kołobrzegu. 19 marca 1963 roku zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdwinie. Z tym miastem związali całe swoje dojrzałe życie. Pani Krystyna pracowała w Spółdzielni Krawieckiej „Zgoda”, a pan Stanisław w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Dziś oboje są na emeryturze. Mają dwójkę dzieci – córkę Dorotę i syna Pawła oraz 3 wnuków.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe