Świętowali Złote Gody w rodzinnym gronie

  • 11.08.2018, 16:30
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Świętowali Złote Gody w rodzinnym gronie
Kolejna uroczystość Złotych Godów odbyła się w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego w sobotę 4 sierpnia. Tym razem 50 - lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali państwo Danuta i Jan Byzdra.

Była to okazja do spotkania najbliższych im osób, przypomnienia ich życiorysu oraz odnowienia przysięgi małżeńskiej. Jubileuszową ceremonię poprowadziła kierownik USC Małgorzata Kłoczko. Państwo Byzdra zostali uhonorowani przez Prezydenta RP medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odebrali go z rąk burmistrza Świdwina Jana Owsiaka, który złożył im życzenia kolejnych wielu lat w małżeńskim szczęściu i zdrowiu. Wpisali się również do pamiątkowej księgi USC.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Państwo Byzdra poznali się w 1966 roku w objazdowym kinie w Roli. W styczniu 1968 roku pobrali się w kościele parafialnym w Lipiu, a zamieszkali w Kluczkowie. Pani Danuta była zawsze domatorką i strażniczką domowego ogniska, wychowywała dzieci – Andrzeja, Iwonę, Piotra i Grzegorza. Pan Jan był „niespokojną duszą” - pracował jako kierowca, jeździł po całym kraju, spotykał interesujących ludzi. Dziś lubi jeździć rowerem, a z samochodu ciężarowego przesiadł się na osobowy. W 1991 roku państwo Byzdra przeprowadzili się do Świdwina, gdzie nadal pracowali. Obecnie przebywają na emeryturze, a rodzina powiększyła się o trzy synowe, zięcia, dwie wnuczki, pięciu wnuków oraz jedną prawnuczkę. Babcia i dziadek chętnie pomagają w ich wychowywaniu.

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe