„ Rodzina To Podstawa” - Projekt MOPS

  • 11.08.2018, 16:34
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
„ Rodzina To Podstawa” - Projekt MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie informuje, że jest realizatorem projektu konkursowego pn. „ Rodzina to podstawa”współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Europejskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach kolejnego zadania uczestnicy projektu w okresie od 9.07.2017r. – 31.07.2018r. korzystali z poradnictwa rodzinnego w formie indywidualnych spotkań z pedagogiem. Był to cykl spotkań mający na celu wspomaganie rodziców w radzeniu sobie z szeroko pojętymi trudnościami wychowawczymi. Wsparcie dotyczyło między innymi uświadamiania prawdopodobnych źródeł nieprawidłowości, korygowanie metod wychowawczych, budowanie kontaktu z dziećmi, radzeniem sobie w własnymi emocjami związanymi z ponoszeniem porażek w egzekwowaniu norm i zasad.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W dniach 14.07.2018r. – 15.07.2018r. odbył się „ Trening w zakresie zastępowania agresji z treningiem prozdrowotnego trybu życia i alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Celem spotkań było nabycie umiejętności radzenia sobie z własną i cudzą agresją, radzenie sobie z emocjami i stresem, rozwiązywanie problemów , nauczenie samokontroli. W trakcie spotkań uczestnicy projektu podnieśli świadomość dotyczącą znaczenia aktywności ruchowej i prozdrowotnego stylu życia. Trening miał również na celu wskazanie sposobów na utrzymywanie sprawności i dobrego samopoczucia psychofizycznego. W dniach 17 -19.07.2018r. dla uczestników projektu odbyła się w V sesja coachingu rodzicielskiego. Były to indywidualne spotkania rozwojowe dla rodziców. Uczestnicy projektu pracowali nad własnym rozwojem: pewnością siebie, organizacją własnego czasu, postawieniem celów życiowych i zawodowych. Spotkania dodawały większej motywacji i mobilizowały do działania. Z coachingu rodzicielskiego 15 uczestników projektu otrzymało certyfikaty.

Koordynator projektu

Alina Kowalska

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe