ŚWIDWIŃSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

  • 11.08.2018, 17:24
  • KPP w Świdwinie
ŚWIDWIŃSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Każdego roku w lipcu przychodzi taki szczególny czas dla funkcjonariuszy, kiedy obchodzone jest Święto Policji. Czas awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla policjantów jak i pracowników Policji, ale również dla tych, z którymi na co dzień współpracują. W dniu 17 lipca w Świdwiński Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Świdwińscy policjanci podczas uroczystej gali w gronie przedstawicieli władz samorządowych, współdziałających z Policją instytucji oraz mieszkańców powiatu świdwińskiego odebrali wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.
W świdwińskich obchodach Święta Policji uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła, który na wstępie przyjął uroczysty meldunek złożony przez dowódcę uroczystości. Tradycyjnie uroczystość odbyła się w gronie przedstawicieli władz miasta i powiatu, burmistrzów i wójtów gmin powiatu świdwińskiego, przedstawicieli służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, emerytów policyjnych, policjantów i pracowników Policji.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie insp. Piotr Krakowski, który przywitał wszystkich gości. W swoim przemówieniu Komendant podziękował funkcjonariuszom za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie. Wyraził również słowa uznania i podziękowania wobec samorządów i służb współpracujących z Policją.

Po przemówieniu nadszedł czas na główny punkt uroczystości czyli awanse. W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie zostało mianowanych 30 policjantów na wyższe stopnie służbowe w Policji, a decyzją Komendanta Wojewódzkiego wyróżniono dwóch pracowników cywilnych świdwińskiej jednostki. W korpusie aspirantów na wyższy stopień służbowy awansowało 18 policjantów, w korpusie podoficerów nominacje otrzymało 10 policjantów, a w korpusie szeregowych 2 policjantów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla pracowników cywilnych wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Świdwinie insp. Piotrem Krakowskim.

Po awansach i wyróżnieniach głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegiełą, który oprócz podziękowań skierowanych do policjantów, ich rodzin i pracowników Policji, podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów i instytucji współpracujących na co dzień z pyrzycką Policją. Następnie głos zabrali zaproszeni goście m.in Starosta świdwiński Mirosław Majka, Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn Zdrój Barbara Nowak oraz  Burmistrz Miasta Świdwin Jan Owsiak, którzy nie nie szczędzili słów podziękowań za dotychczasową współpracę, a także życzeń dla funkcjonariuszy świadcząc tym samym o uznaniu i szacunku jakim darzą świdwińskich Policjantów.

Wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom świdwińskiej Policji, a szczególnie tym, dla których tegoroczne Święto Policji łączyło się z wyróżnieniem i awansem zawodowym serdecznie gratulujemy.

KPP w Świdwinie

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe