parkrun Świdwin zbliża się do setki…

  • 7.09.2018, 15:04
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
parkrun Świdwin zbliża się do setki…
W sobotę 1 września odbył się kolejny już 91 parkrun Świdwin i tym sposobem zbliżamy się do setnego biegu parkrun, który odbędzie się 3 listopada 2018 roku. 

 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZUWcześniej bo 8 września 2018r. z okazji 100-lecia Lotnictwa Wojskowego, odbędzie się wyjątkowy bieg po płycie lotniska wojskowego pn. „Piątka dla Lotników”. Każdy kto jest zarejestrowany w systemie na stronie: http://www.parkrun.pl/rejestracja, może wziąć udział w biegu, wyjątkowo na ten bieg dojazd tylko autobusami wojskowymi - odjazd o godz. 8.15 i 8.30 spod basenu. 
Kto zaparkuje samochód na parkingu wojskowym, może wsiąść do autobusu przy bramie głównej JW. A już 15 września odbędzie się kolejny bieg parkrun dedykowany tym razem specjalnie dla uczniów, absolwentów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z okazji 50-lecia istnienia LO. I tak od 19 miesięcy w każdą sobotę na trasie do samolotu i z powrotem na ścieżce rowerowo-pieszej na ul. Połczyńskiej w kierunku osiedla wojskowego, spotykają się miłośnicy biegania.

To oznacza, że około godz. 9.00 zawsze można spotkać kolorowo ubranych biegaczy i wolontariuszy w żółtych kamizelkach, którzy zabezpieczają bieg pod względem organizacyjnym. Fajne w naszym bieganiu jest to, że bez wcześniejszego zapisywania, bez opłat startowych, można w dobrym towarzystwie pokonać własnym tempem 5km z pomiarem czasu. Nasze sobotnie spotkania parkrun to nie wyścig, a forma sportowej aktywności do pokonania dystansu, biegnąc, truchtając, maszerując z kijkami lub bez, z dziećmi w wózkach lub z pieskiem. Aktualnie parkrun zadomowił się w 20 krajach na całym świecie w 2000 lokalizacji biega 5 milionów osób. W Polsce mamy już 55 lokalizacji i ponad 60 tys. zarejestrowanych biegaczy. Jeśli pobiegniesz i jesteś zarejestrowany, to już po 2 godzinach otrzymasz maila z uzyskanym wynikiem i zobaczysz zdjęcia z biegu na naszej parkrunowej stronie: www.facebook.com/parkrunswidwin.

Poniżej fotorelacja autorstwa Stanisława Makowskiego z 91 biegu parkrun, w którym pobiegło 56 osób w różnym wieku. Jeżeli nie możesz biegać lub nie masz ochoty lub zdrowia na bieganie, możesz pomagać w ich organizacji jako wolontariusz.

Zapraszamy…

 

Koordynator parkrun Świdwin

Wiesław Gasek

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe