Oddali cześć ofiarom wojny

  • 7.09.2018, 15:07
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Oddali cześć ofiarom wojny
W sobotę 1 września pod Pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom, Ofiarom Stalinizmu i Faszyzmu mieszkańcy Świdwina i powiatu świdwińskiego uczcili 79. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Tradycyjna uroczystość poświęcona ofiarom najtragiczniejszego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości rozpoczęła się pod zamkiem od przemarszu pocztów sztandarowych z orkiestrą dętą na czele. Następnie w kościele p.w. MBNP odprawiono mszę św. w intencji walczących i poległych w obronie ojczyzny, a potem uroczystości przeniosły się na Plac Konstytucji 3 Maja.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Tu odbyła się główna część uroczystości. Burmistrz Jan Owsiak w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna jest pamięć o niezliczonych ofiarach II Wojny Światowej. – Polacy poprzez swoją tragiczną historię cenią pokój nade wszystko. Jednocześnie mamy świadomość jak jest on kruchy i jak trzeba go stale p[pielęgnować – powiedział.

Podczas apelu poległych wspomniano nie tylko żołnierzy, którzy ponieśli śmierć na froncie ale i cywilne ofiary wojny. Kompania honorowa wojska polskiego oddała na ich cześć salwę. Delegacje kombatantów, samorządów, służb mundurowych, zakładów pracy, instytucji, szkół, przedszkoli i organizacji społecznych złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na zakończenie rozbrzmiała „Rota” odegrana przez Świdwińską Orkiestrę Dętą.

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe