Od stu lat bronią polskiego nieba

  • 7.09.2018, 15:20
  • Remigiusz Warcholski
Od stu lat bronią polskiego nieba
Polskie lotnictwo istnieje tak długo jak i niepodległa Polska – sto lat. Z tej okazji obchody Święta Lotnictwa były w Świdwinie wyjątkowo uroczyste.
 

 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

            Polscy lotnicy świętują w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach w 1932. W Świdwinie, który słynie z lotniczych tradycji corocznie odbywają się z tej okazji uroczystości. Tegoroczne miały jednak szczególny charakter. W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a jednocześnie 100 lat istnienia polskiego lotnictwa.

            Obchody rozpoczęły się 31 sierpnia od uroczystej mszy św. w kościele garnizonowym, po której dokonano uroczystego otwarcia sali tradycji, a następnie posadzono pamiątkowy dąb. Główny apel odbył się na Placu Lotników odbył się zatem uroczysty apel, który był okazją do przypomnienia dawnych zasług oraz dzisiejszych osiągnięć polskiego lotnictwa. Wyróżniającym się żołnierzom wręczono medale i złożono kwiaty pod pomnikiem.

Po apelu wojskowa orkiestra poprowadziła defiladę pododdziałów ulicami miasta na Plac Konstytucji 3 Maja. Na budynku Starostwa Powiatowego odsłonięto tablicę upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie odbył się festyn na podzamczu.  

 

Remigiusz Warcholski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe