Miasto zwiększy dotację na żłobek

  • 7.09.2018, 15:30
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Miasto zwiększy dotację na żłobek
Żłobek „Happy Days” nadal przyjmuje zapisy maluchów. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta możliwe będzie obniżenie kosztów, które ponoszą rodzice.

Żłobek powstał w odpowiedzi na liczne sygnały mieszkańców miasta, którzy sygnalizowali konieczność powołania w Świdwinie takiej placówki. Funkcjonuje przy prywatnym przedszkolu „Happy Days” pani Zofii Zatorskiej przy ulicy Drawskiej 7A. Zapewnia najmłodszym dzieciom dwie sale wyposażone w nowe meble i zabawki edukacyjne, opiekę pielęgniarki i naukę języka angielskiego. Maluchy mogą tu przebywać od godziny 7.00 do 16.30.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Pozostało jeszcze około 20 wolnych miejsc, zatem każde dziecko w wieku od 1 do 3 lat zostanie przyjęte z otwartymi ramionami.  Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta udało się obniżyć koszty, które ponoszą rodzice. Obecnie czesne wynosi 600 zł, a opłata za wyżywienie około 200 zł miesięcznie. To i tak nie pokrywa całości kosztów, dlatego Urząd Miasta dokłada 400 zł do każdego dziecka.

To jednak wciąż przekracza możliwości finansowe wielu mieszkańców Świdwina. Dlatego burmistrz miasta zdecydował o złożeniu projektu uchwały zmieniającej dotychczasową uchwałę o dotacji dla żłobka. Oznacza to zwiększenie dotacji z 400 do 500 zł na dziecko. W ślad za tym w projekcie budżetu miasta na 2019 rok zostaną zabezpieczone odpowiednie środki finansowe na ten cel. Jeśli Rada Miasta zaakceptuje ten projekt, to koszt dla rodziców obniży się o 100 zł.  Również pani Zofia Zatorska zapowiada, że postara się obniżyć opłaty. – To jednak ma ścisły związek z ilością dzieci –mówi. – Gdyby było ich więcej, to koszty funkcjonowania żłobka rozłożyłyby się na więcej osób.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – tel. 504 483 376

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe