„Dziecko z FASD w życiu, domu i szkole”

  • 20.09.2018, 15:06 (aktualizacja 20.09.2018 16:02)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
„Dziecko z FASD w życiu, domu i szkole”
W dniu 7 września 2018 roku  w Świdwińskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja „Dziecko z FASD w życiu, domu i szkole”.

Organizatorem konferencji był Burmistrz Miasta Świdwin i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdwinie. Zadanie sfinansowano z budżetu miasta Świdwin.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele świdwińskiej oświaty, MOPS, kuratorzy i rodzice. Omówione zostały rozmaite aspekty funkcjonowania dzieci z FASD - Poalkoholowym Spektrum Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych. Przeanalizowano

doniesienia z najnowszych polskich badań i otwierające się możliwości terapeutyczne. Osoby biorące udział w konferencji uzyskały wiedzę w zakresie zaburzeń neurorozwojowych w FASD, diagnostyki dysmorfologicznej.  

Konferencję poprowadziła dr n. med. Małgorzata Klecka - założycielka i Prezes  Fundacji FASTRYGA, absolwentka Studiów Doktoranckich (Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalność: psychiatria dziecięca). Na co dzień kieruje Pracownią Diagnostyki i Terapii Zaburzeń Rozwojowych w Lędzinach. Konsultuje rodziny adopcyjne i zastępcze przeżywające trudności w relacjach z dziećmi oraz prowadzi grupy i warsztaty dla rodziców.

Prowadząca zaprezentowała także wyniki  badań w obszarze parametrów biomedycznych w FASD i podzieliła się najnowszymi doświadczeniami z pracy terapeutycznej z dziećmi.  Celem konferencji było pogłębienie wiedzy w zakresie diagnostyki i terapii FASD.  

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe