Weekendowe zdarzenia.

  • 20.09.2018, 15:41
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie
Weekendowe zdarzenia.

 Dnia 16 września 2018 roku nad ranem około godziny 400 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Koszanowo.
Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ogniem objęta jest część dachu budynku wielorodzinnego. Mieszkańcy - 5 rodzin, ewakuowali się na zewnątrz budynku przed przyjazdem pierwszych zastępów.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem  prądów wody celem ugaszenia ogniska pożaru. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Brzeżno, Słonowice, Policja, ZRM.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Tego samego dnia około godziny 20 do SKKP w Świdwinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w miejscowości Rusinowo, gm. Świdwin. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jdenoczesnym podaniem dwóch prądów gaśniczych, w ataku na palącą się stertę oraz w obronie na stodołe wypełnioną słomą, która znajdowała się w bliskiej odległości od pożaru. Ze względu na wielkość zdarzenia akcję zakończono nastepnego dnia ok. godziny 1530.

Opracowanie: mł. asp. Piotr Krasiński

Zdjęcia: JRG Świdwin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe