Gala 20-lecia powiatu świdwińskiego

  • 18.10.2018, 13:36 (aktualizacja 18.10.2018 13:40)
  • Starostwo Powiatowe w Świdwinie
Gala 20-lecia powiatu świdwińskiego

 

Dnia 11 października 2018 roku w Klubie Garnizonowym w Świdwinie odbyła się uroczysta Gala z okazji 20-lecia Powiatu Świdwińskiego i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


W gali uczestniczyli, najważniejsi podczas tej uroczystości radni wszystkich 5 kadencji Powiatu Świdwińskiego, Ryszard Mićko Członek Zarządu Województwa, Zofia Wilczyńska posłanka na Sejm II,III i IV kadencji, dowódcy I Skrzydła i 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, przedstawiciele innych służb mundurowych, władze gmin samorządowych Powiatu, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych , przedstawiciele stowarzyszeń. Przybyłych gości przywitała Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska i Starosta Świdwiński Mirosław Majka. Następnie, po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimn. w Połczynie – Zdroju Bogusław Ogorzałek wygłosił okolicznościowe przemówienie nakreślające tło historyczne odzyskania przez Polskę niepodległości, a Starosta przedstawił okoliczności powstania i funkcjonowanie powiatu Świdwińskiego.
W krótkich relacjach filmowych przedstawiane były dokonania radnych kolejnych kadencji Rady Powiatu. Po każdej prezentacji Przewodnicząca i Starosta składali radnym podziękowania i wręczali okolicznościowe grawery za pracę na rzecz Powiatu.
Podziękowania przeplatały występy artystyczne młodzieży z ogniska muzycznego działającego przy Klubie Garnizonowym w Świdwinie , utrzymane głównie w tonacji patriotycznej.
Na zakończenie uwieczniono przybyłych radnych wszystkich kadencji na wspólnym zdjęciu i zebrani udali się na obiad z deserem w postaci tortu jubileuszowego.

SP

Starostwo Powiatowe w Świdwinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe