Zagrali na nowym boisku

  • 25.10.2018, 16:27
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Zagrali na nowym boisku
W świdwińskich szkołach podstawowych trwają ślubowania pierwszoklasistów. Szczególny charakter miała uroczystość, która odbyła się 16 października w Szkole Podstawowej nr 4, gdzie oddano do użytku nowe boisko szkolne.  

Był to niewątpliwie bardzo emocjonujący dzień w życiu pierwszaków. Zaprezentowały się gościom w piosenkach i wierszach, które przygotowały podczas pierwszego miesiąca nauki. Delegacja maluchów złożyła ślubowanie na szkolny sztandar. Następnie każde dziecko zostało mianowane na nowego ucznia wiecznym piórem przez dyrektorkę Dorotę Borowczaka także otrzymało dyplom mianowania oraz legitymację szkolną.

            Nie tylko pierwszoklasiści, ale wszyscy uczniowie „czwórki” mają powód do radości. Jest nim nowe boisko, które powstało w czasie minionych wakacji. Wykonano je w miejscu istniejącego już wcześniej, ale znajdującego się w złym stanie technicznym obiektu. Powstała między innymi nowa nawierzchnia poliuretanowa, która znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników. Koszt wyniósł na 197 tysięcy 900 złotych, z czego ponad 63% pokryła dotacja, jaką miasto otrzymało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020. To już drugie boisko, jakie w ostatnich latach powstało przy szkole – pierwsze zostało oddane do użytku przy Szkole Podstawowej nr 1.

Po przecięciu wstęgi, uczniowie rozegrali pierwszy mecz piłki nożnej i zaprezentowali program artystyczny. Ostatnim elementem uroczystości było odsłonięcie „Alei Niepodległości na 100 Lat Wolności”, czyli symbolicznej alejki przy bieżni sportowej, gdzie każda klasa zasadziła swoje drzewko upamiętniające 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe