Stulecie niepodległości świdwińskich biegaczy

  • 19.11.2018, 15:56 (aktualizacja 19.11.2018, 15:58)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Stulecie niepodległości świdwińskich biegaczy
Godnie i radośnie uczcili stulecie niepodległości Polski świdwińscy biegacze biorąc udział w organizowanych w całym kraju patriotycznych imprezach biegowych.

Najliczniejsza grupa naszych zawodników uczestniczyła w wyjątkowym i podniosłym biegu na 10 km w Poznaniu. Najpierw odśpiewano hymn Polski na 25 tysięcy gardeł a o godzinie 11.11 wyruszono ze startu przy ulicy Solnej przemieszczając się wokół Cytadeli. Uczestnicy biegu byli ubrani w białe i czerwone koszulki, więc utworzyli największą „żywą” flagę. Wydarzenie to było największym świętem biegowym w historii kraju.

Oprócz Poznania nasi biegacze uczcili święto stulecia niepodległości w Goleniowie (udział wzięło ok. 700 osób na wszystkich dystansach), Kołobrzegu (ok. 500 osób na wszystkich dystansach) i w Warszawie (ok. 20000 osób).

Tym uroczystym świętem biegacze oficjalnie zakończyli sezon tegorocznych startów.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy i życzymy zdrowia i dalszych sukcesów.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe