Pierwsza sesja Rady Miasta

  • 22.11.2018, 18:25
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Pierwsza sesja Rady Miasta
Nowa Rada Miasta zainaugurowała swoją działalność podczas pierwszej sesji, która odbyła się we wtorek 20 listopada.

Nowi radni oraz burmistrz Piotr Feliński odebrali zaświadczenia o wyborze od przedstawicieli miejskiej komisji wyborczej i złożyli ślubowanie. Tym samym oficjalnie już objęli swoje funkcje, które będą pełnić przez najbliższych 5 lat. Burmistrz podziękował mieszkańcom Świdwina za zaufanie okazane w wyborach, kontrkandydatom za spokojną i merytoryczną kampanię wyborczą, swojej rodzinie za wsparcie oraz członkom swojego komitetu za pracowity okres kampanii. Licznie przybyli goście złożyli nowemu włodarzowi miasta wiele gratulacji.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Podczas pierwszej sesji dokonano także wyboru przewodniczącego (do tego obrady prowadził radny senior Jerzy Konat). Zgłoszono kandydaturę Moniki Stępniak, która otrzymała w tajnym głosowaniu poparcie wszystkich 14 radnych obecnych na sesji. Następnie głosowano nad wyborem wiceprzewodniczących. Tu padły dwie kandydatury: Anny Zglenickiej oraz Krzysztofa Olszewskiego. Oboje również zostali poparci przez wszystkich radnych.

Przypomnijmy, że w wyborach na burmistrza zdecydowane zwycięstwo odniósł Piotr Feliński uzyskując już w pierwszej turze 4140 głosów (64,08%) oraz jego komitet wyborczy „Wspólne Miasto”, który wprowadził do Rady Miasta wszystkich 15 kandydatów.

Sesja Rady Miasta po raz pierwszy była na żywo transmitowana w Internecie. Zapis obrad można obejrzeć za pośrednictwem miejskiego portalu internetowego w nowo utworzonej zakładce oraz na kanale telewizji Rega TV na you tube.

Oto pełny skład nowej Rady Miasta: 
Przewodnicząca: Monika Stępniak
Wiceprzewodniczący: Anna Zglenicka, Krzysztof Olszewski
Barbara Bujak
Mirosław Dereń
Czesław Głuchowski
Wiesław Grzesiak
Jerzy Konat
Justyna Kondracka
Monika Makowska
Izabela Markiewicz
Beata Ociepa
Łukasz Paśk
Agnieszka Perskiewicz
Jacek Siwek

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe