Spotkanie niepodległościowe z Piłsudskim

  • 3.12.2018, 18:54
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Spotkanie niepodległościowe z Piłsudskim
   Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez państwo polskie powoli dobiegają końca. Jednym z wielu przedsięwzięć w którym uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, było spotkanie z członkami fundacji Inicjatyw Obywatelskich i Integracji Społecznej „Jedność”, w ramach projektu „Jestem Polakiem – 100 lat niepodległości Polski” 

    W piątek - 30 listopada, pojawili się w naszej placówce pan Zygmunt  Bąk i pani Bogumiła Duda. Tematem spotkania były polskie drogi do niepodległości, od 1918 roku, aż do czasów Solidarności. Zgromadzeni uczniowie obejrzeli film „Niezwyciężeni”, mogli również poczuć się jak uczestnicy wydarzeń historycznych, ponieważ pan Zygmunt Bąk nie tylko w sposób niezwykle ciekawy opowiadał o drodze do niepodległości, ale był również przebrany w mundur wzorowany na mundurze marszałka Józefa Piłsudskiego. Oczywiście nie tylko na mundurze kończyło się podobieństwo, dlatego wszyscy zgromadzeni z niezwykłym zainteresowaniem śledzili snutą opowieść.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

   Naszym gościom serdecznie dziękujemy za tak ciekawie przedstawioną historię i zapraszamy do dalszych odwiedzin.

Katarzyna Kupiec PSP 3

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe