Drugie urodziny parkrun Świdwin

  • 13.12.2018, 21:47
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Drugie urodziny parkrun Świdwin
W sobotę 8 grudnia 2018 roku  odbyły się drugie urodziny parkrun Świdwin.

Od dwóch lat w każdą sobotę o godzinie 9.00 na ul. Połczyńskiej spotykają się miłośnicy aktywnego spędzania sobotniego poranka. Wyjątkowo z okazji urodzin start i meta były przy basenie. Po biegu na uczestników czekało wiele niespodzianek, w tym tort urodzinowy, ciasta i inne słodkości. Najaktywniejsi wolontariusze i biegacze otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów.

Dziękujemy za pamiątkowe gadżety, które ufundowali: Santander Consumer Bank oddział Drawsko Pomorskie, Nadleśnictwo Świdwin, Starostwo Powiatowe Świdwin, Urząd Miasta Świdwin, producent przypraw Econdimenta Świdwin, Studio Ćwiczeń Ruchowych „Reha–Fit”, Stowarzyszenie Świdwińskich Diabetyków. Dzięki uprzejmości Dyrektora Parku Wodnego „Relax”, po biegu mogliśmy skorzystać z sali konferencyjnej, a każdy uczestnik biegu otrzymał darmowe wejście na basen za okazaniem kodu parkrun. 

Warto podkreślić, że w porównaniu do roku ubiegłego lista zarejestrowanych w lokalizacji parkrun Świdwin wzrosła z 250 do 670 osób. Co istotne w niepodległościowym setnym biegu parkrun 3 listopada, ustanowiliśmy fantastyczny rekord frekwencji - 234 osoby. Także średnia biegających uczestników w każdą sobotę zwiększyła się z 31 do ponad 38 osób na bieg.  Dwa lata za nami i biegamy dalej. Zapraszamy wszystkich zarejestrowanych w systemie parkrun, do pokonania dystansu 5 kilometrów maszerując, truchtając lub biegnąc do samolotu i z powrotem. Przypominamy o obowiązkowym posiadaniu swojego indywidualnego kodu parkrun, dzięki temu jesteś ubezpieczony, otrzymasz wynik biegu na maila już po 2 godzinach i będziesz mógł porównywać swoją formę w kolejnych biegach. W urodzinowym biegu pojawiło się na starcie 91 zawodników i ponad 20 wolontariuszy. Wśród tych co pokonali 5 km po raz pierwszy było 11 osób, w tym starosta powiatu świdwińskiego Mirosław Majka. Swój kolejny parkrun zanotowali m.in.: gen. bryg. pil. Ireneusz Starzyński - dowódca 1.SLT, Paweł Gasztold – prezes diabetyków czy Rafał Grzegorczyk – szef świdwińskiego Nadleśnictwa. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom parkrun Świdwin dzięki, którym sprawnie przeprowadzono urodzinową edycję.

Czekamy w każdą sobotę na ul. Połczyńskiej na wszystkich, którzy chcą dodatkowo zadbać o swoje zdrowie. Start zawsze o godzinie 9.00 po ok. 20 minutach przybiegają najszybsi, a po ok. 45 minutach truchtający i maszerujący.

Koordynator parkrun Świdwin

Wiesław Gasek

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe