Przedszkolne jasełka

  • 21.12.2018, 14:59 (aktualizacja 21.12.2018, 15:06)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Przedszkolne jasełka
Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są jasełka, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

W dniu 11 grudnia w Przedszkolu Publicznym nr 2 „Pod Topolą” były wystawiane jasełka, które nawiązywały do głównego zadania planu rocznego. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. W aktorów wcieliły się dzieci 4 – letnie z grupy „Krasnali” pod opieką wychowawcy Pani Doroty Osak.

Oprócz tradycyjnych ról , dzieci również przedstawiły różne zawody tj. żołnierz, marynarz, kwiaciarka, górnik. Po przedstawieniu wykonanym przez dzieci, złożeniu świątecznych życzeń oraz wręczeniu upominków rodzicom, nastąpiła zmiana ról. Rodzice prezentowali śpiewane przy muzyce kolędy. Po wspólnym kolędowaniu, dzieci śladami Mikołaja szukały prezentów. Każde z dzieci otrzymało paczkę świąteczną. Wychowawca dzieląc się wrażeniami dziękuje dzieciom za występ, a rodzicom składa podziękowania za przepiękną organizację.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe