Miasto pomogło w remoncie ulic

  • 7.01.2019, 21:00 (aktualizacja 07.01.2019 21:46)
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Miasto pomogło w remoncie ulic
W piątek 21 grudnia oficjalnie oddano do użytku wyremontowane ulice Wojska Polskiego i Kombatantów Polskich.

Jest to inwestycja powiatu świdwińskiego, ale swój wkład ma w nią także miasto Świdwin. Wiosną i latem 2018 roku przy obu ulicach kosztem ponad 140 tysięcy złotych wykonano oświetlenie. Natomiast w listopadzie Rada Miasta Świdwin zdecydowała o udzieleniu powiatowi świdwińskiemu pomocy w wysokości 800 tysięcy złotych na realizację tego zadania.

Na odcinku ponad 3 kilometrów wykonano między innymi kanalizację deszczową, nową nawierzchnię, małe rondo łączące obie ulice, wysepki kanalizujące ruch i azyle dla pieszych. Przebudowano także istniejące chodniki i pasy zieleni na Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z Drawską do ronda. Wartość inwestycji to ponad 7 milionów 300 tysięcy złotych, z czego prawie 3 miliony stanowi dotacja unijna udzielona przez województwo zachodniopomorskie, 800 tysięcy to wsparcie w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, 100 tysięcy do dotacja z gminy Świdwin, a 800 tysięcy wspomniana dotacja od miasta Świdwin.

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe