Moc życzeń dla pani Wandy

  • 14.01.2019, 22:03
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Moc życzeń dla pani Wandy
„Sto lat to za mało,  sto dwadzieścia by się zdało” zaśpiewali goście na urodzinach mieszkanki Świdwina, pani Wandy Lewandowskiej. 11 stycznia świętowała ona swoje setne urodziny.

Jubilatka większość swego życia spędziła w Świdwinie, ale pochodzi z miejscowości Radowiska Wielkie na terenie dzisiejszego województwa kujawsko – pomorskiego. Urodziła się tam 11 stycznia 1919 roku, jako Wanda Kwiatkowska. W roku 1938 wyszła za mąż za Konrada Lewandowskiego, który podczas wojny został zesłany na prace przymusowe do Cieszeniewa. W roku 1942 pani Wanda dołączyła do męża, a w marcu 1945 roku oboje zamieszkali w Świdwinie. Doczekali się sześcioro dzieci, trzynastu wnuków i czternastu prawnuków. Pani Wanda całe życie zajmowała się gospodarstwem domowym.

Tak niezwykły jubileusz był okazją do spotkania licznej rodziny. Z życzeniami do pani Wandy przyszli także burmistrz Świdwina Piotr Feliński oraz dyrektor świdwińskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Chlebowski.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe