5 lat świdwińskiej Szkółki Ekologiczno - Wędkarskiej

  • 05.02.2019, 21:06
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
5 lat świdwińskiej Szkółki Ekologiczno - Wędkarskiej
W niedzielę 27 stycznia świdwińska Szkółka Ekologiczno -Wędkarska świętowała pięciolecie swojego istnienia.

Był tort ze świeczką, ale również i szampan oczywiście bezalkoholowy. Byli również zaproszeni goście, dzięki którym szkółka mogła się rozwijać przez ten czas. Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta powiatu Świdwińskiego Pan Zdzisław Pawelec, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Pani Anna Kępka, Burmistrz Miasta Świdwin Pan Piotr Feliński, Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Pan Bogdan Wachowiak, Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki. Z ramienia władz PZW uczestniczyli: prezes okręgu PZW w Koszalinie Tomasz Plewa, dyrektor biura okręgu Sławomir Połomski, skarbnik okręgu Jan Ciszek i prezes koła PZW ,,Wodnik-Miasto” w Świdwinie Zbyszek Barszcz.

Na początek przygotowaliśmy mały pokaz slajdów ze zdjęć, które były wykonywane przez te 5 lat naszych spotkań, aby przypomnieć sobie i rodzicom nasze pierwsze spotkania. Muszę przyznać, że było ich dość sporo zważywszy na to, że ramach zajęć w ciągu 5 lat odbyliśmy ponad 200 spotkań. Część adeptów jest z nami od samego początku. Są to już prawie dorośli chłopcy, którzy przez ten czas kształcili swoją wiedzę i umiejętności nie tylko na spotkaniach szkółki, ale również na wielu olimpiadach okręgowych, strefowych, ogólnopolskich w mistrzostwach okręgu czy też koła, zdobywając wielokrotnie najwyższe miejsce na podium.

Dla mnie jako opiekuna była to największa zapłata i satysfakcja widząc naszego adepta na podium startującego na równi z seniorami. Przeżycia nie do opisania.

W części oficjalnej usłyszeliśmy wiele ciepłych słów związanych z tym, co robimy. Tak wiele podziękowań i zapewnień na pewno wpłynie pozytywnie na naszą dalszą działalność.

Największym jednak prezentem było to, że pan burmistrz Piotr Feliński ufundował dla naszych adeptów i opiekunów, czyli rodziców nowe koszulki, które to traktujemy jako nasz znak rozpoznawczy promujący nie tylko naszą szkółkę, ale również miasto Świdwin.

Po tych wszystkich atrakcjach dyrektor biura okręgu Sławomir Połomski do końca chyba nie wierząc w umiejętności adeptów przygotował mały egzamin z łowienia ryb.

Egzamin przebiegł pomyślnie. Wszystkim uczestnikom udało się złowić rybki, a w nagrodę adepci otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Okręg PZW w Koszalinie.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, miłą atmosferę i za chęć świętowania z nami tych 5 lat, rodzicom za pyszne ciasta i naszej lokalnej telewizji „Rega” za materiał filmowy oraz wszystkim sponsorom za zaufanie i wsparcie.

Opiekun szkółki Piotr Klimczak
Zdjęcia Magdalena Warcholska

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe