Zmiana na stanowisku dowódcy 1. SLT

  • 05.02.2019, 21:17
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Zmiana na stanowisku dowódcy 1. SLT
1. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie ma nowego dowódcę. Przekazanie obowiązków odbyło się podczas uroczystego apelu w piątek 1 lutego.

Dotychczasowy dowódca gen. bryg. pil. Ireneusz Starzyński został decyzją ministra obrony narodowej wyznaczony na stanowisko Zastępcy Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Powietrznego. Natomiast dowodzenie 1. SLT minister powierzył dotychczasowemu szefowi Zarządu Działań Lotniczych w Inspektoracie Sił Powietrznych DG RSZ płk. dypl. pil. Maciejowi Trelce.

Dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika w swoim przemówieniu przypomniał sylwetki obydwu bohaterów uroczystości. Obaj pasję do lotnictwa ujawnili już we wczesnej młodości kończąc liceum lotnicze, następnie kształcąc się na wielu prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą, a jednocześnie rozwijając karierę wojskową. Ireneusz  Starzyński przekazał sztandar 1. SLT Maciejowi Trelce. Formalne przekazanie dowództwa nastąpiło poprzez podpisanie protokołu przez obu oficerów i zatwierdzenie tego dokumentu przez przełożonego, czyli gen. broni Jarosława Mikę. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe