KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW

  • 12.02.2019, 21:31
  • KPP w Świdwinie
KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW
O ujawnianiu nietrzeźwych kierowców na ulicach słyszymy niemal codziennie, tymczasem podczas minionego weekendu policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego świdwińskiej komendy zatrzymali aż sześciu kierujących, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dodatkowo dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie zakazanych ustawą substancji. Przez ostatnie trzy dni policjanci ze świdwińskiej komendy zatrzymali łącznie sześciu, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

 

Mężczyźni w wieku od 18 do 41 lat prowadząc samochody znajdowali się pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a dwóch z nich posiadało niewielkie ilości narkotyków.

W trakcie przeprowadzanych przez mundurowych kontroli narkotesterem, urządzenie wskazywało jakie środki zażywali nieodpowiedzialni kierowcy.

Pierwszymi konsekwencjami jakie już spotkały kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, to zatrzymanie prawa jazdy i noc spędzona w policyjnym areszcie. Ponadto sprawami wszystkich zatrzymanych zajmie się sąd.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat.

KPP w Świdwinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe