Poradzą sobie w Internecie

  • 26.02.2019, 21:19
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Poradzą sobie w Internecie
W poniedziałek 18 lutego rozpoczęły się szkolenia w ramach projektu „Ja w Internecie”. Dzięki nim ponad stu mieszkańców Świdwina nauczy się podstaw obsługi komputera lub podniesie swoje umiejętności informatyczne.

     Przeprowadzenie szkoleń jest możliwe dzięki grantowi w wysokości 60 tysięcy 480 zł, który miasto Świdwin otrzymało w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Program realizowany jest przez Fundację Legalna Kultura i skierowany do mieszkańców Świdwina, którzy ukończyli 25 rok życia. W zależności od swoich potrzeb i zainteresowań mogą oni uczestniczyć w pięciu rodzajach szkoleń: 
1.        Rodzic w Internecie, 
2.        Mój biznes w sieci, 
3.        Moje finanse i transakcje w sieci,
4.        Działam w sieciach społecznościowych, 
5.        Tworzę własną stronę internetową

Łącznie, na wszystkich tych kursach zostanie przeszkolonych 108 osób, a każda z nich otrzyma na zakończenie certyfikat. Ponadto na potrzeby szkoleń zostały zakupione komputery, a po zakończeniu programu będą one przekazane szkołom podstawowym z terenu Świdwina.

18 lutego odbyło się pierwsze szkolenie w ramach cyklu „Rodzic w Intrenecie”, wkrótce rozpoczną się kolejne. Program będzie realizowany do czerwca 2019 roku.

Dokładne informacje można znaleźć w zakładce „Ja w Internecie” na miejskim portalu internetowym www.swidwin.pl

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe