Miasto otrzyma dwa granty

  • 26.02.2019, 21:31
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Miasto otrzyma dwa granty
Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania zostanie dofinansowanych 30 inicjatyw na terenie powiatu świdwińskiego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 20 lutego w Starostwie Powiatowym podpisano umowy pomiędzy LGD, a lokalnymi organizacjami i samorządami. Dwie z nich dotyczą gminy miejskiej Świdwin.

Miasto Świdwin otrzyma z tego źródła dwa granty. Pierwszy z nich wyniesie 14 341 zł, co pozwoli sfinansować wykonanie mapy i folderu z informacjami o Świdwinie. Wydawnictwa będą służyły promocji walorów turystycznych miasta. Folder ukaże się w nakładzie 1000 egzemplarzy, a mapa w nakładzie 3000 egzemplarzy.

Drugi grant wyniesie 14 523 zł i przeznaczony jest na realizację projektu „Pro Eko, młodzi w zgodzie z naturą”. Skorzystają z niego uczniowie czterech szkół podstawowych ze Świdwina. Jest on podzielony na cztery etapy.

W pierwszym odbędzie się happening mający na celu promocję projektu poprzez rozdawanie wśród mieszkańców ulotek, balonów i zachęcanie do ekologicznego stylu życia. Dzieci będą prezentowały stroje własnoręcznie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. W drugim etapie młodzież weźmie udział w szkoleniu „Problemy ekologiczne, czyli ekologia, ochrona środowiska i ochrona przyrody”, a nauczyciele przeprowadzą zajęcia i konkursy ekologiczne. Trzeci etap to wyjazd studyjny dla uczniów do Ośrodka Szkoleniowo – Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. I wreszcie w czwartym etapie cały projekt zostanie podsumowany wystawą fotograficzną dokumentującą wszystkie te wydarzenia. W programie weźmie udział 200 uczniów szkół podstawowych.

Obydwa te zadania zostaną sfinansowane z PROW w całości, zatem miasto nie będzie musiało na nie przeznaczać żadnych pieniędzy z własnego budżetu. Umowę podpisał burmistrz Piotr Feliński i skarbnik Magdalena Grad, natomiast w imieniu LGD podpisy złożyli prezes Zdzisław Pawelec i wiceprezes Sławomir Koruc.

Projekt grantowy w ramach poddziałania 19.2 nosi tytuł „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” i objęty jest PROW na lata 2014 -2020.

 

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe