Wspólnie przeżyli 60 lat

  • 26.02.2019, 21:46
  • Promocja Urząd Miasta Świdwin
Wspólnie przeżyli 60 lat
Uroczystości z okazji Złotych Godów zdarzają się w świdwińskim Urzędzie Stanu Cywilnego kilka razu w roku, ale sześćdziesiąta rocznica zawarcia związku małżeńskiego to rzadkość. Takiego pięknego jubileuszu doczekali państwo Zofia i Zenon Kurpios.

            Po 60 latach małżonkowie ponownie zjawili się w USC na jubileuszowej ceremonii, którą poprowadziła kierownik Małgorzata Kłoczko. Odnowili słowa przysięgi małżeńskiej oraz odebrali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w imieniu prezydenta wręczył im burmistrz Piotr Feliński. Wpisali się również do pamiątkowej księgi USC.

Podczas uroczystości przypomniano historię życia państwa Kurpios. Pan Zenon urodził się w 1935 roku w miejscowości Ostrów. W latach 1951  - 55 pracował jako zastępca kierownika gorzelni rolniczej w Kościernicy, w latach 1955 – 58 odbył służbę wojskową, a od 1959 do 1990 roku był kierownikiem gorzelni w Ostrym Bardzie, Brzeżnie i Świdwinie.

Pani Zofia urodziła się w roku 1934 w Zabrnie. Od roku 1957 pracowała jako młodsza księgowa w PGR Stanomino, następnie w Chemicznej Spółdzielni Pracy w Świdwinie, a w latach 1977 – 1990 w Kombinacie Rolnym Redło.

Państwo Kurpios zawarli związek małżeński 25 października 1958 roku w USC w Podwilczu.

Promocja Urząd Miasta Świdwin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe