KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW

  • 20.03.2019, 16:10
  • KPP w Świdwinie
KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW
O ujawnianiu nietrzeźwych kierowców na ulicach słyszymy niemal codziennie, tymczasem podczas minionego weekendu policjanci ze Świdwina zatrzymali aż siedmiu kierujących, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dodatkowo jeden mężczyzna odpowiedział za posiadanie zakazanych ustawą substancji.


W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zatrzymali siedmiu kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat prowadząc samochody znajdowali się pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a jeden z nich posiadał środki odurzające w postaci marihuany.

W trakcie przeprowadzanych przez mundurowych kontroli narkotesterem, urządzenie wskazywało jakie środki zażywali nieodpowiedzialni kierowcy. Większość zdecydowała się wsiąść za kierownicę auta pod wpływem marihuany, ale badania wykazały również amfetaminę.

Pierwszymi konsekwencjami jakie już spotkały kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, to zatrzymanie prawa jazdy i noc spędzona w policyjnym areszcie. Ponadto sprawami wszystkich zatrzymanych zajmie się sąd.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat.

 

KK

KPP w Świdwinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe