BOHATERSKIE ZACHOWANIE POLICJANTÓW Z KOMISARIATU POLICJI Z POŁCZYNA - ZDROJU

  • 16.04.2019, 21:32 (aktualizacja 18.04.2019, 21:35)
  • KPP w Świdwinie
BOHATERSKIE ZACHOWANIE POLICJANTÓW Z KOMISARIATU POLICJI Z POŁCZYNA - ZDROJU
Policjanci z Komisariatu w Połczynie - Zdroju wykazali się czujnością i spostrzegawczością gdy zauważyli dym wydobywający się z pod dachu jednej z kamienic. Narażając własne życie weszli do płonącego budynku i wyprowadzili z niego siedem osób.  

Wczoraj w o godzinie 11:25 rano dwóch dzielnicowych z Komisariatu Policji w Połczynie- Zdroju s składzie asp. Marcin Kot oraz sierż. szt. Bartłomiej Fabisiak pełniąc swoje obowiązki służbowe na terenie miasta zauważyli jak na ul. Dolnej z poddasza jednej z kamienic wydobywa się gęsty dym. Natychmiast podjęli interwencję.

Już dojeżdżając na miejsce funkcjonariusze powiadomili dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie. Policjanci po dojechaniu na miejsce bez chwili wahania  weszli do budynku gdzie z mieszkania na pierwszym piętrze z dwóch różnych pomieszczeń wyprowadzili starszą kobietę i dwóch braci  w wieku 22 lat. 

Następnie policjanci udali się na parter ponieważ jak ustalili w mieszkaniu miała się znajdować dwójka małoletnich dzieci. Policjanci byli zmuszeni wejść do mieszkania przez okno i z stamtąd wyprowadzili rodzeństwo w wieku pięciu i dziesięciu lat.

Ponieważ istniało duże zagrożenie, że budynek sąsiadujący też mógł się zapalić, policjanci podjęli decyzję o wyprowadzeniu z niego dwójki przebywających tam mieszkańców oraz dodatkowo z jednego z tych mieszkań odłączyli butlę gazową i wynieśli na zewnątrz w miejsce bezpieczne.

Kiedy dzielnicowi z Połczyna upewnili się, że już nikomu nie grozi żadne niebezpieczeństwo oddalili się w wyprowadzonymi przez siebie ludźmi na bezpieczną aby udzielić im niezbędnej pomocy.

Na szczęście nikomu z uczestników zdarzenia nic się nie stało

Obaj policjanci wykazali się bohaterskimi postawami  i po udzieleniu pomocy mieszkańcom wrócili z powrotem do służby.

sierż. szt. Bartłomiej Dutko

KPP w Świdwinie

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbyszek W.
Zbyszek W. 19.04.2019, 10:01
Chłopy na skwał. Zawsze w nich wierzyłem. Dziękuję

Pozostałe