Pożar dachu w Połczynie-Zdroju

  • 23.04.2019, 12:40
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie
 Pożar dachu w Połczynie-Zdroju


W dniu 16 kwietnia 2019 r.  o godz. 11:30 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego  PSP w Świdwinie, przyjął zgłoszenie z WCPR o pożarze dachu budynku wielorodzinnego  przy ul. Dolnej. Po dojeździe  na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że ogniem objęte jest poddasze, klatka schodowa i mieszkanie na I piętrze. Mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt.  Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek: jedną linię gaśniczą wprowadzono do wnętrza budynku, a drugi prąd gaśniczy podawano z zewnątrz. Po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono trzeci prąd gaśniczy w obronie przyległego budynku mieszkalnego z pojazdu SHD-23. Następnie po ugaszeniu ognia, pomieszczenia przeszukano, oddymiono, przewietrzono i przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dogaszenia tlących się materiałów palnych. Po całkowitym ugaszeniu pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pomieszczenia i poddasze.                               

W budynku mieszkały 2 rodziny.  Pogorzelcy zostali otoczeni opieką przez pracowników Urzedu Miejskiego w Połczynie - Zdroju.

W działaniach brały udział: 3 zastępy JRG  Świdwin, 3 zastępy OSP Połczyn Zdrój, 1 zastęp OSP Kołacz.

 

Opracowanie : st. sekc. Agata Rakowska  Zdjęcia: JRG Świdwin 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe