Weekend w powiecie świdwińskim

  • 30.07.2019, 21:49
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie
Weekend w powiecie świdwińskim


W dniu 27 lipca 2019 roku około godziny 14:24 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze zboża i ścierniska w miejscowości Pęczerzyno.
Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem 5 prądów wody w natarciu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Tego samego dnia około godziny 17:56 do SKKP w Świdwinie wpłynęło zgłoszenie o ulatnianiu sie gazu ze zbiornika przydomowego w miejscowości Redło. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczenia strefy bezpiecznej oraz zakręceniu zaworu gazowego.

Dnia 28 lipca 2019 roku około godziny 12:46 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przyrowo. Do zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki z JRG i OSP.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowania ruchem oraz uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

Również 28.07 około godziny 14:58 wpłynęło kolejne zgłoszenie do SKKP PSP w Świdwinie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem  w miejscowości Ciechnowo. Do zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

Opracowanie: st. sekc. Bartłomiej Kozicki

Zdjęcia: JRG Świdwin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe