Na szczęście to nie wybuch gazu

  • 20.11.2019, 18:57
  • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie
Na szczęście to nie wybuch gazu

W dniu 14 listopada 2019 roku o godzinie 1116 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Świdwinie otrzymało formatkę z WCPR o wybuchu gazu
w kamienicy, w Połczynie-Zdroju. Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 3 osób, przeszukaniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu budynku na obecność substancji niebezpiecznych.

W działaniach brały udział: 4 zastępy JRG Świdwin, 1 zastęp OSP Połczyn-Zdrój, Grupa poszukiwawcza z JRG Białogard, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Przedstawiciele Samorządu, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W mieszkaniu na parterze nastąpiło wybrzuszenie ściany działowej. Na skutek zdarzenia kamienica została wyłączona z użytkowania. Część mieszkańców otrzymała lokale zastępcze od Urzędu Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój. Pozostała część osób znalazła schronienie wśród rodziny i znajomych. Jaki los czeka osoby zamieszkujące kamienicę będzie wiadomo po wykonaniu ekspertyzy budowlanej.

Opracowanie: mł. bryg. Arkadiusz Budzyński

Zdjęcia: JRG Świdwin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe