Zwycięski Świdwin

  • 02.04.2021, 20:32
  • Remigiusz Warcholski
Zwycięski Świdwin
Martyna, Karolina i Julia z Zespołu Szkół im. Wł. Broniewskiego w Świdwinie były najlepsze w etapie wojewódzkim olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczennice osiągnęły bardzo dobry wynik, bo zdobyły 24 punkty z 25 możliwych.

Teraz trójka dziewcząt będzie reprezentować nasz region w ogólnopolskiej rywalizacji, gdzie zmierzy się z najlepszymi zespołami z innych województw. Finał olimpiady jest zaplanowany już na 16 kwietnia 2021 roku.

 

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 8 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy.

 

Projekt dzieli się na cztery tematy zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Co Ci się należy, kiedy płacisz składki", "Renty i emerytury”, "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

 

Więcej informacji o projektach edukacyjnych ZUS można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja.

 

 

Karol Jagielski

regionalny rzecznik ZUS

województwa zachodniopomorskiego

Remigiusz Warcholski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe