Supernowoczesny robot d o operacji kręgosłupa

  • 09.04.2022, 08:57
  • Remigiusz Warcholski
Supernowoczesny robot d o operacji kręgosłupa

Supernowoczesny robot do operacji kręgosłupa od lutego pomaga lekarzom w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. To trzecia taka maszyna w Polsce. System pozwala na bezpieczne przeprowadzenie operacji dzięki precyzyjnemu mapowaniu organizmu pacjenta w technologii 3D! Wszczepianie implantów odbywa się częściowo automatycznie dzięki ramieniu robota, którym steruje lekarz. Dzięki temu po operacji pacjent jest w znacznie lepszej formie i nie wymaga kilkutygodniowego pobytu w szpitalu.
To jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów robotycznych. Nasza placówka regularnie doposaża oddziały w aparaturę, która znacznie ułatwia i przyspiesza proces leczenia – marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Koszt całego systemu to ponad 5 mln, a niemal 2,5 mln to wsparcie Pomorza Zachodniego

 

Remigiusz Warcholski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe