Oczyszczacz z jonizatorem – oręż w walce z wirusami

  • 14.10.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Oczyszczacz z jonizatorem – oręż w walce z wirusami
Walka z wirusami w obecnych czasach nabrała zupełnie innego znaczenia. Wraz ze wzrostem zachorowalności na covid wzrastała świadomość ludzi co do zagrożenia, ale również co do konieczności większego dbania o siebie i swoich bliskich.

 

Niektóre z wirusów jak np. odra, czy przeziębienie przenoszą się tzw. drogą powietrzną, przez co jesteśmy dużo bardziej narażeni i szybciej możemy się zarazić. Jednym ze skutecznych sposobów w walce z wirusami są oczyszczacze powietrza Sharp, a konkretniej takie, które mają funkcję jonizacji.

Oczyszczacze powietrza w trosce o czyste powietrze

Oczyszczacze powietrza to urządzenia, których popularność z roku na rok wzrasta, niestety wiąże się to nie tylko ze zwiększoną świadomością ludzi, ale również z brakiem poprawy jakości powietrza, szczególnie w sezonie grzewczym.

Oczyszczacze powietrza dają możliwość podjęcia walki o polepszenie wspomnianej jakości powietrza w domu, biurze, a nawet placówkach szkolnych, przedszkolnych, czy gabinetach lekarskich i przychodniach. Technologia stale się rozwija, także w tym sektorze, dzięki temu oczyszczacze powietrza są w stanie usuwać nie tylko zanieczyszczenia ze smogu, ale również wirusy, bakterie, pleśń i grzyby, dodatkowo przy tym nawilżając powietrze. Aby oczyszczacz powietrza spełniał powyższe funkcje, a przede wszystkim był w stanie usunąć wirusy i bakterie unoszące się w powietrzu, konieczne będzie posiadanie funkcji jonizacji powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem- Technologia Plasmacluster

Dobrym przykładem oczyszczacza powietrza, który będzie w stanie poradzić sobie z wirusami i bakteriami są oczyszczacze Sharp, z opatentowaną przez producenta Technologią Plasmacluster.

Technologia Plasmacluster inspirowana naturą

Nie bez powodu mówi się o tym, że Technologia Plasmacluster jest inspirowana naturą. W miejscach, gdzie nie było dużej ingerencji człowieka, w lasach, górach, czy nad jeziorami w powietrzu w dużej ilości unoszą się korzystne dla człowieka jony naładowane ujemnie. Natomiast powietrze, którym zazwyczaj oddychamy w domu, w mieście jest bogate w jony dodatnie, które sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów. Technologia Plasmacluster opracowana w 2000 roku przez japońskiego producenta, to technologia polegająca na jonizacji powietrza, dzięki temu z powietrza mogą zostać usunięte niekorzystne dla zdrowia patogeny, jak wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby i roztocza. Co najważniejsze Technologia Plasmacluster, jest całkowicie bezpieczna dla człowieka, nie wpływając negatywnie na organizm ludzki.

Gdzie znajdzie zastosowanie oczyszczacz powietrza z Technologią Plasmacluster?

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem to większy wydatek, niż modele bez tej funkcji, jednak jeśli zależy nam na usunięciu z powietrza, wirusów i bakterii takie rozwiązanie będzie w pełni zadowalające, przy czym tego typu oczyszczacze powietrza są także wyposażone w innego rodzaju filtry, dlatego też są znacznie skuteczniejsze w walce z różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Gdzie sprawdzi się oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

  • w domu, mieszkaniu, szczególnie jeśli przebywają w nim osoby z alergią,

  • w biurze gdzie często pracują komputery i inne narzędzie biurowa, ponieważ oczyszczacze powietrza z jonizatorem utrzymują równowagę kationowo-anionową pomieszczenia,

  • w szkole i przedszkolu,

  • w gabinetach lekarskich, przychodniach i szpitalach.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: