Stół i krzesła barowe – czy to w ogóle pasuje?

  • 03.09.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Stół i krzesła barowe – czy to w ogóle pasuje?
Aranżacja kuchni i jadalni to bardzo ważny element urządzania domu czy mieszkania. W miejscach tych spędzamy bowiem wiele czasu, przygotowując i jedząc posiłki. Dlatego należy zadbać o odpowiedni stół i krzesła.

Stół odpowiedni do wielkości kuchni

Wybór stołu będzie uzależniony od kilku czynników. Pierwszym argumentem, który pozwoli odrzucić nam kilka możliwości, to wielkość kuchni czy jadalni. Musimy wybrać taki stół, który bez problemów zmieści się do pomieszczenia i nie będzie utrudniał poruszania się w nim. Kolejny czynnik to rodzaj umeblowania kuchni, z którym powinien być spójny stół. Ostatnim elementem są nasze upodobania oraz potrzeby. Wybierzmy taki stół, by swobodnie zmieścili się przy nim domownicy. Pod uwagę można też wziąć liczbę odwiedzających nas gości. Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie zakup stołu rozkładanego. Dzięki temu będziemy powiększać przestrzeń użytkową tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. W dzisiejszych czasach znajdziemy stoły owalne, kwadratowe i prostokątne. Pierwsze zajmują zdecydowanie najmniej miejsca, a mogą pomieścić tyle samo osób co większe prostokątne. Świetnie więc sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca, możemy śmiało postawić na stół prostokątny. Jest nie tylko najbardziej komfortowy, ale umożliwia również swobodne rozmieszczenie zastawy stołowej. By tak się stało, tego typu stół powinien mieć około stu centymetrów szerokości. Pamiętajmy również o tym, by osoby siedzące przy nim miały odpowiednio dużo miejsca. Przyjęło się, że komfortowe korzystanie ze stołu jest możliwe, jeśli mamy do dyspozycji ok. 60 cm przy blacie.

Krzesła barowe alternatywą dla tradycyjnych

W przypadku krzeseł oczywiście najprościej jest kupować je w komplecie. Wówczas nie będziemy mieli kłopotu z wysokością siedziska. Producenci krzeseł podają jednak takie informacje, by klient mógł spokojnie dopasować mebel do posiadanego stołu. W jadalni możemy łączyć różne rodzaje krzeseł, wystarczy zadbać o podobny styl. W skandynawskich kuchniach sprawdza się warianty czarno-białe. W nowoczesnych zaś możemy zastosować hokery, czyli krzesła barowe. Wyglądem przypominają one często meble tradycyjne, jednak wydłużone nogi dodają im szyku. Zobacz tutaj, w jakich wariantach kolorystycznych można kupić krzesła barowe. Ich zaletą są także regulowane siedziska, co sprawią, że są one jeszcze bardziej praktyczne. Jeśli nie chcemy mieć w kuchni samych krzeseł, to możemy przełamać tę monotonię umieszczając po jednej stronie stołu ławkę. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w małych kuchniach.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: