sobota, 27 kwietnia 2024 02:50
Ważne informacje

Jak radzić sobie z powikłaniami po COVID-19?

COVID-19 to niebezpieczna choroba, która również po niepozornym przebiegu infekcji u wielu osób pozostawia przykre dolegliwości i powikłania. Po zakończonej infekcji pewne objawy i zaburzenia mogą się utrzymywać przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Jak radzić sobie z powikłaniami po COVID-19?
  • 01.03.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak radzić sobie z powikłaniami po COVID-19?

Najczęstsze zaburzenia po COVID-19

Wśród pacjentów, którzy przeszli COVID-19 powtarzają się objawy, na które najczęściej się skarżą. Choć zdecydowanie różnią się od siebie, to można je podzielić na pewne grupy. Jest to na przykład kategoria objawów ogólnych, takich jak zmęczenie, ból oraz gorączka, czy ze strony gardła oraz zmysłów, takie jak szumy uszne, zaburzenia smaku i węchu, ból gardła czy bóle uszu. Objawy ze strony przewodu pokarmowego to natomiast nudności, biegunka, zaburzenia apetytu czy ból brzucha, a ze strony układu sercowo-naczyniowego jest to kołatanie serca czy też ucisk i ból w klatce piersiowej. Pacjenci skarżą się również na powikłania związane z układem oddechowym, wśród których można wyróżnić kaszel oraz uczucie duszności.

Leczenie tlenem w rekonwalescencji COVID-19

W rekonwalescencji po COVID-19 pomocne są różne metody, które umożliwią pacjentowi powrót do zdrowia. Jedną z głównych przyczyn występujących powikłań jest niedotlenienie krwi prowadzące do przeciążenia poszczególnych organów. Aby temu zapobiec, pacjenci są podłączani do respiratorów, które wprowadzają do organizmu większą ilość tlenu.

Okazuje się, że terapia leczenia tlenem pozwala złagodzić dolegliwości pacjentów już po pierwszych zabiegach. Potwierdzają to również badania przeprowadzone w Wuhan. Zwiększenie ciśnienia w komorze tlenowej sprawia, że do komórek dostarczana jest większa ilość tlenu, co sprawia, że organizm może skuteczniej zwalczać objawy oraz duszności i bóle w klatce piersiowej.

Sesja w komorze tlenowej pomaga więc szybciej dojść do zdrowia i złagodzić powikłania po chorobie. Zalecane są zatem zabiegi w komorze normobarycznej, które działają przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i doskonale dotleniają organizm. Takie możliwości stwarza swoim klientom Life Chamber: http://lifechamber.pl/tlenoterapia-pocovid19/. Już 12 1,5-godzinnych sesji pozwala poprawić stan zdrowia oraz samopoczucie po zakażeniu COVID-19.

Zalety tlenoterapii

Jakie są korzyści wynikające z tlenoterapii? Po pierwsze, terapia tlenem zwiększa wytrzymałość oraz wydajność organizmu i poprawia jego odporność, jak również wydolność fizyczną oraz psychiczną. Po drugie, pomaga organizmowi walczyć z chorobami i zakażeniami oraz działa bakteriobójczo. Po trzecie, wspiera w leczeniu pourazowym, bo eliminuje przyczyny oraz skutki choroby i wzmacnia organizm, a także skraca czas rekonwalescencji. Po czwarte, powoduje aż 8 razy szybsze namnażanie się komórek macierzystych, które odpowiadają za regenerację tkanek. Tlenoterapia to także sposób na poprawienie pamięci i koncentracji, zahamowanie starzenia się skóry i opóźnienie wystąpienia zmarszczek oraz poprawienie krążenia krwi w organizmie.

--- Artykuł sponsorowany ---