Piękna podłoga na dłużej

  • 01.04.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Piękna podłoga na dłużej
Podłoga jest bardzo ważnym elementem każdego domu. Gdy inwestujemy w nią tysiące lub dziesiątki tysięcy złotych, zależy nam na tym, aby służyła przez lata. Chodzenie po niej jednak powoduje naturalne matowienie, ścieranie nawierzchni. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja oraz stosowanie nowoczesnych metod zabezpieczających.

Pielęgnacja na własną rękę

Dziś w sklepach znajdziemy wiele środków, które pozwolą nam na umycie podłogi i jej konserwowanie. To sprawdza się przede wszystkim w przypadku paneli, płytek, a niekiedy też podłóg drewnianych. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że preparaty te posiadają stężenie i skład, dostosowany do użytku przez amatorów. Oznacza to, że nie mają tak silnego i dobroczynnego działania, jak te środki, skierowane do osób profesjonalnie zajmujących się konserwacją powierzchni i sprzątaniem.

Warto pamiętać o używaniu tych preparatów podczas codziennego sprzątania. Z pewnością wydłużą one żywotność naszych podłóg. Będą czyste, lśniące, prezentujące żywe odcienie. Dobrze jest jednak również od czasu do czasu sięgnąć po pomoc ekspertów.

Jak mogą pomóc profesjonaliści

Fachowa firma, oferująca czyszczenie podłóg Warszawa będzie przede wszystkim wiedziała, jak podejść do tego tematu. Pracownicy mogą przeprowadzić z nami krótki wywiad. Będzie on składał się z pytań nawiązujących do naszego stylu życia np. czy często wyprawiamy przyjęcia, czy dużo osób przewija się przez nasz dom, na jakim efekcie nam zależy. Później zaproponują nam metodę pielęgnacji i zabezpieczenia konkretnej podłogi. W zależności od tego, czy posiadamy płytki, marmur, wykładzinę, panele czy drewno – sposoby przedłużenia ich żywotności mogą się różnić. Eksperci przedstawią wszystkie zalety oraz wady proponowanych rozwiązań.

Jedną z metod zabezpieczenia podłogi przed jej uszkodzeniem jest zastosowanie warstwy polimerowej. Tworzy ona powłokę, która nabłyszcza powierzchnię i sprawia, że staje się ona antypoślizgowa. Dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniami, do których może dojść np. w wyniku stłuczenia naczyń, tańca, chodzenia w szpilkach czy przesuwania mebli.

Kogo wybrać?

Nad wyborem firmy, która zajmie się konserwacją podłogi, warto jest się na chwilę pochylić. Nie wybierajmy, sugerując się wyłącznie ceną. Bardzo ważne jest też doświadczenie i umiejętności, a także szerokość zakresu usług. Postawmy na przedsiębiorstwo, które oferuje profesjonalne czyszczenie podłóg Warszawa. Sprawdźmy stronę internetową, media społecznościowe i fora. Firma taka powinna dokładnie wypisać, jakimi powierzchniami się zajmuje oraz jakimi metodami pracuje. Pracownik przedsiębiorstwa powinien też móc opisać nam to telefonicznie.

Decydując się na wyczyszczenie podłogi i jej konserwację, pamiętajmy o ułatwieniu pracy firmie, której zlecimy to zadanie. Usuńmy meble z podłogi, a także dywany, które mogą przeszkadzać w pracy. Dowiedzmy się także kiedy elementy wyposażenia pokoju mogą wrócić na swoje miejsce.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: