Masz problem z nauką języka obcego? Zobacz, jakie błędy popełniasz i jak to zmienić

  • 06.04.2022, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Masz problem z nauką języka obcego? Zobacz, jakie błędy popełniasz i jak…
Próbujesz nauczyć się języka angielskiego i wciąż napotykasz problemy? Może nie masz wcale trudności z językiem angielskim, a metodami nauki stosowanymi w szkole i na kursach językowych. Zobacz, jakie błędy popełniasz i poznaj skuteczny sposób nauki języka angielskiego.

Dlaczego nauka języków może sprawiać problemy?

Nauka języków obcych może być przyjemna i przynosić oczekiwane rezultaty lub też… frustrować i być nieprzyjemnym doświadczeniem. Wszystko to zależy od kilku czynników. Po pierwsze, osiągalne cele. Jeśli zakładasz, że w krótkim czasie nauczysz się od podstaw języka i osiągniesz poziom jak native speaker, to szybko możesz się rozczarować. Lepiej zakładać powolny wzrost i być zadowolonym z siebie. Po drugie, nastawienie do nauki. Jeśli traktujesz naukę niczym karę, to trudno będzie Ci się rozwinąć. Zamiast cieszyć się z przyswajania wiedzy, będziesz wyczekiwać za każdym razem końca lekcji. I po trzecie – odpowiednia metoda. Jeśli trafisz na kurs językowy, który będzie Cię nudził i rozczarowywał, to szybko z niego zrezygnujesz i nie nauczysz się języka.

3 najczęstsze błędy podczas nauki języków

Istnieje kilka rodzajów błędów zauważalnych podczas nauki języka angielskiego. Jednym z nich są kalki językowe. Próba dosłownego przełożenia treści z języka polskiego na język angielski rzadko okazuje się skuteczna. Lepiej jest ćwiczyć konstrukcje w języku angielskim i ćwiczyć je do momentu, gdy wejdą w krew.

Drugi rodzaj to błędy rozwojowe. Pojawiają się w momencie, gdy poznajesz pewne reguły w języku angielskim i próbujesz zastosować je w każdym przypadku. Jeśli na przykład znasz dodawanie końcówek „ed” w formie przeszłej czasowników, to błąd rozwojowy będzie objawiał się w ten sposób, że zaczniesz dodawać tę końcówkę również do czynności nieregularnych. Trzecim rodzajem błędu są pomyłki gramatyczne obejmujące pomijanie przedimków określonych i nieokreślonych, czyli a/an lub the.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tych błędów i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj film i naucz się je oswajać: https://www.youtube.com/watch?v=LqAJ_-n6itA.

Nowoczesne metody nauki języka – jak mogą Ci pomóc

Szukasz metody, by nauczyć się języka w efektywny sposób zgodnie ze współczesnymi trendami? W takim razie sięgnij po Metodę Aktywnego Mówienia, która łączy najlepsze zwyczaje w odniesieniu do nauki języka angielskiego. Dzięki niej poznasz język angielski w przyjemny sposób i osiągniesz rezultat zgodny z założonym. Dzięki Metodzie Aktywnego Mówienia poznasz 1000 najważniejszych słów, które pojawiają się w 75% tekstów pisanych i 80% konwersacji w języku angielskim. Zamiast wypełniać nużące ćwiczenia i ślęczeć nad podręcznikiem, będziesz ćwiczyć mowę i rozwijać umiejętność komunikacji werbalnej.

Metoda Aktywnego Mówienia to także sposób, by nauczyć się gramatyki wyłącznie w przydatnym zakresie. Zamiast więc uczyć się wszystkich angielskich czasów, poznasz te najważniejsze, najczęściej pojawiające się w komunikacji w tym języku. Metoda Aktywnego Mówienia pozwala przyswoić 6 najważniejszych czasów, które pojawiają się w większości rozmów. Odwiedź stronę: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/ i otrzymaj 4 bezpłatne lekcje demonstracyjne kursu Aktywny Angielski oraz przekonaj się, jak prosta i przyjemna może być nauka języka angielskiego.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: