Modne kurtki męskie na każdą porę roku - jak je dobierać?

  • 12.05.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Modne kurtki męskie na każdą porę roku - jak je dobierać?
Kurtka to jeden z elementów garderoby, który obowiązkowo musi znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Pozostaje pytanie, jak dobierać kurtki w zależności od pory roku, tak aby zawsze wyglądać stylowo?

Ciepła kurtka na zimę

Zimą stawiamy przede wszystkim na ciepłe kurtki męskie - w tym przypadku nie ma kompromisów, bowiem w pierwszej kolejności należy zadbać o swój komfort termiczny. Oczywiście, dobór odpowiedniego modelu zależy w głównej mierze od tego, jak często i jak długo przebywamy zimą na dworze. Mężczyźni, którzy większość czasu spędzają w samochodzie, mogą postawić na lżejsze modele, pod które ubiorą grubszy sweter czy bluzę, gdy będą chcieli wyjść na zimowy spacer. Jeśli natomiast zdarza nam się przebywać na dworze nieco dłużej - podróżujemy komunikacją miejską bądź lubimy długie, zimowe spacery, warto zakupić cieplejszą, puchową kurtkę, koniecznie z kapturem. Miłośnicy górskich wypraw będą natomiast musieli wyposażyć się w dedykowane narciarzom kurtki, które sprawdzają się nawet w bardzo niskich temperaturach.

Parka i katana na cieplejsze dni

Po zimie bardzo chętnie zrzucamy z siebie ciepłe, grube ubrania, decydując się na lżejsze elementy garderoby. Tak samo jest z kurtkami - grube, puchowe modele chowamy do szafy, wyciągając z niej jednocześnie cienkie parki bądź katany. Parka to niejako kurtka uniwersalna, bowiem idealnie pasuje zarówno do sportowych, jak i nieco bardziej oficjalnych stylizacji. W dodatku niektóre modele dobrze chronią przed wiatrem oraz deszczem. Tymczasem katana sprawdzi się jedynie w cieplejsze dni i głównie do sportowych stylizacji. Jej zaletą jest fakt, iż nie musimy zakładać dodatkowo żadnych bluz czy swetrów - katanę można ubrać na koszulkę lub sportową koszulę. Poza tym, w ciągu ostatnich kilku sezonów stała się niezwykle modnym dodatkiem, który sprawdzi się zarówno wiosną, jak i latem czy jesienią.

Kurtka, a może płaszcz?

Nie ulega wątpliwości, że mężczyźni najchętniej wybierają kurtki, bowiem są bardzo wygodne i można je dopasować do większości stylizacji. Niemniej jednak w niektórych przypadkach kurtki męskie można zastąpić płaszczem - grubsze, wełniane modele idealnie sprawdzą się zimą, cieńsze zaś - wiosną i jesienią. Płaszcz wybieramy przede wszystkim w przypadku, gdy mamy na sobie garnitur. Trudno bowiem znaleźć kurtki męskie, które pasowałyby do tak eleganckiego stroju. Można go również dobierać do nieco bardziej oficjalnych stylizacji, choć tworzonych nie na bazie garnituru, a na przykład białej koszuli i czarnych spodni typu chino. 
 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: