Sprzęt DJ-a - co potrzeba, by rozkręcić imprezę

  • 02.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzęt DJ-a - co potrzeba, by rozkręcić imprezę
Głównym zadaniem DJ-a jest sprawienie, aby ludzie, dla których gra bardzo dobrze bawili się w rytm puszczanej przez niego muzyki. Współczesny DJ jest alternatywą dla tradycyjnych kapel i zespołów muzycznych, które jeszcze nie tak dawno temu towarzyszyły każdej zabawie. Sprawdź, jaki dokładnie sprzęt powinien posiadać DJ marzący o porywaniu tłumów imprezowiczów.

Wysokiej klasy sprzęt

Granie na weselach, studniówkach lub imprezach klubowych to Twój sposób na utrzymywanie się? Jeśli chcesz być profesjonalnym DJ-em, musisz zdać sobie sprawę, że nie tylko zdolności manualne świadczą o renomie Twoich występów. Bardzo duże znaczenie ma również sprzęt, na którym grasz. Wysokiej klasy produkty dostępne w StudioPro gwarantują jakość i niezawodność, czyli czynniki niezbędne do wkroczenia w muzyczny świat na wysokim poziomie.

Skompletuj swoją konsolę  

Centralnym i najważniejszym elementem stołu każdego DJ-a jest mikser. Pozwala on na swobodne łączenie pojedynczych kawałków lub wzbogacenie gotowych melodii o dodatkowe dźwięki. To dzięki niemu można rozdzielić dźwięk na głośniki i wzmacniacze. To do niego podłącza się wszelkie źródła dźwięku. Nic dziwnego, że mikser nazywany jest sercem konsoli DJ-a. Do źródeł dźwięku należą przede wszystkim nowoczesne CD Playery oraz gramofony – bardziej klasyczne rozwiązanie.

Konsola DJ-a musi posiadać przynajmniej dwa źródła dźwięku. Dla miłośników klasycznych brzmień uzyskiwanych z winyli mogą być to gramofony, które są najstarszym urządzeniem służącym do grania muzyki. Wymagają one od użytkownika doskonałego słuchu, wyczucia rytmu oraz specyficznych umiejętności manualnych. Zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze są CD Playery. Wraz z popularyzacją płyt CD stopniowo wypierają z użycia analogowe gramofony. Oprócz mniej zaawansowanej obsługi oferują także więcej funkcji ułatwiających i ubarwiających miks, a utwory do większości CD Playerów można dostarczyć za pomocą zwykłego pendrive’a, który pomieści dużo więcej muzyki od zwykłej płyty CD.

Nagłośnienie i dodatki gwarantujące wspaniałą zabawę

Jeśli mamy już skompletowaną konsolę DJ-a musimy zadbać o to, aby publiczność, przed która gramy doskonale słyszała naszą muzykę. Każdy, kto chociaż raz był na weselu, studniówce czy nawet na standardowej imprezie w klubie wie, że nie moc, ale jakość dźwięku najbardziej się liczy. Tylko wysokiej klasy nagłośnienie z idealnie dopasowaną mocą jest w stanie zapewnić klarowny dźwięk w pełnym zakresie częstotliwości. W skład nagłośnienia profesjonalnych DJ-ów wchodzą zazwyczaj dwie kolumny średnio/wysoko tonowe oraz subwoofer.

Jeśli zależy nam, aby publiczność świetnie bawiła się w rytm granej przez nas muzyki, powinniśmy się zastanowić nad dodatkami takimi jak reflektory LED czy wytwornicę bezwonnej i delikatnej mgły. Takie połączenie nadaje dodatkowe klimatu na całym parkiecie. Zakup bezprzewodowego mikrofonu pozwoli nam na swobodne poruszenie się przy konsoli oraz po całym parkiecie.

Bardzo istotnym elementem pracy każdego DJ-a jest także wyczucie towarzystwa. Nie od dziś wiadomo, że na weselach istną furorę robią hity disco polo, które nieco mniej pożądane są na studniówkach lub imprezach klubowych. Tam towarzystwo zadowolone będzie ze współczesnych utworów utrzymanych w stylistce pop lub R’n’B. Wiadomo także, że grupie osób zgromadzonych w klubie techno nie warto serwować polskiego rocka. Dodatkowe umiejętności wodzirejskie ułatwią nam pracę z tłumem imprezowiczów. To przecież my będziemy odpowiedzialni za ich zabawianie.
 

Grupa Tipmedia
Podziel się: