Czym są surowce kosmetyczne?

  • 02.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czym są surowce kosmetyczne?
Zastanawiałaś się kiedyś nad składem kosmetyków, jakich codziennie używasz? Czy poza swojsko brzmiącym „aqua” rozpoznałaś jakiś inny składnik. Na 99% jesteśmy przekonani, że nie. Dlatego właśnie powstał ten tekst. By nieco przybliżyć temat surowców kosmetycznych i rozwiać niektóre wątpliwości.

Kosmetyki – niezbędne każdej kobiecie

Czy kiedykolwiek liczyłaś ile masz kosmetyków w swojej szafie? Krem na dzień, krem na noc, odżywka do włosów, puder, żel do mycia twarzy, szampon do włosów, peeling do ciała, eyeliner, maseczka – ich lista zdaje się nie mieć końca. Nie wyobrażamy sobie życia bez używania kosmetyków. Powody, dla których to robimy są oczywiście różne. Większość z nas nie została obdarzona idealną twarzą bez jakichkolwiek niedoskonałości. Zresztą, nawet gdyby tak było, to i tak ilość kosmetyków, z jakich korzystamy znacząco by się nie zmniejszyła. Jednak zostawmy na boku to, jakie kosmetyki trzymamy w naszych szafach i pomówmy o tym, z czego są one wykonane. A konkretniej, sprawdźmy jakie surowce kosmetyczne używane są przy produkcji wszelkiego rodzaju kosmetyków.

Najpowszechniejsze surowce kosmetyczne

Lista surowców kosmetycznych jest zdecydowanie dłuższa niż kosmetyków, jakie masz w szafie. Moglibyśmy oczywiście wymienić wszystkie z nich, jednak raczej nie powstałby z tego zbyt interesujący tekst. Dlatego podzielimy surowce kosmetyczne na kilka grup i w ich ramach nieco je opiszemy. Do surowców kosmetycznych zaliczamy m.in.: oleje zimnotłoczone, masła, olejki eteryczne, ekstrakty, witaminy, algi, hydrolaty, emulgatory, kwasy kosmetyczne oraz suszone kwiaty. Z pewnością te nazwy zbyt wiele ci nie mówią, dlatego przyjrzyjmy im się dokładniej. Oleje zimnotłoczone to grupa płynnych produktów o różnorodnym działaniu. Naturalny olej z czarnuszki wspomaga leczenie alergii, stanów zapalnych skóry, grzybic i trądziku, z kolei olej laurowy pobudza pracę mieszków włosowych, stymulując porost włosów. Ekstrakty również mają płynną postać, jednak są to bardziej skoncentrowane surowce kosmetyczne o mocniejszym działaniu. Wszelkie witaminy również są oferowane w takiej postaci, zaś ich właściwości są tak dobrze znane, że nie musimy ich tłumaczyć. Z pewnością wiesz, jaki wpływ na twoje ciało ma witamina E czy te z grupy B.

Czy możesz kupić surowce kosmetyczne?

Gdy słyszysz zwrot „surowce kosmetyczne”, to w twojej głowie zapala się czerwona lampka. Lampka ta ostrzega cię przed tym, że z pewnością nie możesz nigdzie kupić tego typu produktów. I faktycznie, w sklepach stacjonarnych może być ciężko. Jednak od czego jest internet. Choć firma Oqema.pl zajmuje się wyłącznie dystrybucją hurtową, nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć dostawcę detalicznego. No chyba, że potrzebujesz kilkaset sztuk oleju z dyni, wtedy z pewnością możesz się z nią skontaktować. Ale jeżeli szukasz pojedynczych produktów, bez trudu je znajdziesz. Po prostu wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło „surowce kosmetyczne” lub „dystrybutor surowców kosmetycznych”. Z pewnością wśród nich znajdzie się taka, która sprzeda ci jedną buteleczkę witaminy E.

Grupa Tipmedia
Podziel się: