Niewidzialna wycieraczka i środek przeciw parowaniu szyb – dlaczego warto je mieć?

  • 09.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Niewidzialna wycieraczka i środek przeciw parowaniu szyb – dlaczego warto…
Jazda samochodem jesienią nie należy do prostych. Śliskie drogi, deszcz, ograniczona widoczność – jest wiele wyzwań, jakie stoją przed kierowcami. Jednak z niektórymi można sobie poradzić. Pomocny będzie środek przeciw parowaniu szyb oraz niewidzialna wycieraczka.

Jesień, czyli trudne warunki na drodze

Wraz z nastaniem października, polskie drogi stają się coraz mniej przejezdne. I nie mamy tu na myśli korków, ale patrzymy na to pod kątem warunków atmosferycznych. A te naprawdę potrafią dać się we znaki. Ile to już razy zdarzało się, że południowe krańce naszego kraju jeszcze przed Zaduszkami musiały sobie radzić z nagłymi opadami śniegu i śniegu z deszczem? W pozostałej części Polski nie było lepiej, bowiem ulewy rozciągały się od Gdańska po Kraków. Ta jesień z pewnością nie będzie pod tym względem wyjątkowa. Deszcz, śliska nawierzchnia oraz coraz szybciej zapadający zmrok wcale nie ułatwiają nam jazdy. Choć nie można się w 100% zabezpieczyć przed wszystkimi drogowymi niespodziankami, możemy w pewnym stopniu ograniczyć ich wpływ. Jak? Odpowiedzią są niewidzialna wycieraczka oraz środek przeciw parowaniu szyb.

Niewidzialna wycieraczka – co to takiego?

O wycieraczkach nie trzeba długo pisać. Każdy kierowca doskonale wie, jak działają i do czego służą. Wie on również, jaki wpływ na bezpieczną jazdę mają niesprawne wycieraczki. Jednak hasło „niewidzialna wycieraczka” dla sporej liczby kierowców to absolutne novum. Czym więc ona jest? Najprościej mówiąc jest to niewidzialna powłoka, która chroni spryskaną powierzchnię (szybę przednią, boczne, lusterka) przed przywieraniem do niej wody oraz śniegu. W tym miejscu warto dodać, że niewidzialna wycieraczka ma jeszcze jedną zaletę. Pod wpływem wiatru, jaki wytwarza nasz samochód w trakcie jazdy, krople wody są zdmuchiwane z szyby, dzięki czemu możemy w znaczący sposób ograniczyć korzystanie ze standardowych wycieraczek.

Środek przeciw parowaniu szyb – pomocny rano

Jesień i zima to nie tylko opady atmosferyczne, ale przede wszystkim odmrażanie szyb. Choć nocą temperatura jeszcze nie spada poniżej zera, to rano wielu z nas musi przed wyruszeniem w drogę usunąć wodę z szyby przedniej i bocznych. Tutaj pomocny będzie środek przeciw parowaniu szyb. Para wodna, jaka w trakcie nocy na nich się osadza jest szczególnie irytująca, bowiem o kilka minut opóźnia naszą podróż. Wyposażając nasz samochód w środek przeciw parowaniu szyb ten problem przestaje nas dotyczyć. Wystarczy spryskać powierzchnię szyby preparatem i możemy cieszyć się idealną widocznością od początku dnia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: