Dobry krem nawilżający na noc – jak go wybrać

  • 20.02.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Dobry krem nawilżający na noc – jak go wybrać
Dobry krem nawilżający na noc powinien zostać odpowiednio dobrany do posiadanego rodzaju cery. Nie bez znaczenia będzie tutaj jej wiek, a także rodzaj. Ważne jest by zdawać sobie sprawę z tego co taki krem powinien zawierać w składzie, a także czym różni się od kremu stosowanego na dzień.

Dobry krem nawilżający na noc – dopasowany do rodzaju cery

To pierwszy podstawowy element, który musi zostać spełniony. Mianowicie, żaden krem nie będzie działał w 100% jeśli nie zostanie dopasowany do typu cery. Dobry krem nawilżający na noc musi pasować do skory suchej, normalnej, tłustej, mieszanej. Warto zawczasu sprawdzić jaki rodzaj się posiada, ponieważ nie tylko krem musi zostać pod niego dobrany, ale także większość kosmetyków. Dzięki takiemu zabiegowi zyskuje się pewność, że dobry krem nawilżający na noc będzie posiadał w składzie substancje pozytywnie wpływające na posiadane problemy skórne. Kolejną ważną kwestią jest podtyp skóry, czyli: odwodniona, naczyniowa, wrażliwa, trądzikowa, dojrzała. Te rodzaje również mają bardzo znaczący wpływ na składy kosmetyków.

Dobry krem nawilżający na noc dopasowany do wieku

Wiek to bardzo ważna zależna przy wyborze kremu. Biorąc pod uwagę fakt, iż dobry krem nawilżający na noc powinny już stosować osoby od 20 roku życia to ilość produktów na sklepowych półkach może przytłoczyć. Właśnie dlatego dobrze od razu stanąć przed półkami zawierającymi kosmetyki przeznaczone dla odpowiedniego wieku.

Dobry krem nawilżający na noc – jaki skład?

Idąc do drogerii po dobry krem nawilżający na noc musimy więc znać swój rodzaj, a także podtyp skóry. Trzymając się dodatkowo swojego wieku można przystąpić do poszukiwań idealnego dla siebie rozwiązania kosmetycznego. By takie odszukać należy dokładnie przeanalizować składy produktów. Po pierwsze powinny się na nich znaleźć witaminy C, E, koenzym Q10, karotenoidy, flawonoidy, czyli substancje zwalczające wolne rodniki. Przydadzą się również retinoidy, które ułatwiają usuwanie martwych komórek naskórka. Nie obejdzie się także bez alg, czy peptydów pomagających w regeneracji skóry. Jeśli jest się osobą starszą, posiadającą już oznaki starzenia to należy zwrócić uwagę również na substancje liftingujące. Warto sprawdzić przykładowe kremy na https://beautyk.pl/dobre-kremy-nawilzajace. Podobne składy będzie miał również krem na dzień. Jednak ze względu an to, że zazwyczaj stosuje się go pod makijaż musi mieć inną konsystencję. Dobry krem nawilżający na noc będzie posiadał również znacznie większe stężenie substancji aktywnych, które mają szansę zadziałać, gdy skóra wypoczywa.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: