Multimetry cyfrowe Fluke 27 II - rozwiązywanie problemów z elektrycznością

  • 14.02.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Multimetry cyfrowe Fluke 27 II - rozwiązywanie problemów z elektrycznością
Urządzenie pomiarowe użytkowane przy rozwiązywaniu problemów z elektrycznością powinno być solidne oraz funkcjonalne. O to muszą zadbać w pierwszej kolejności użytkownicy, którzy przeprowadzają takie prace w terenie, czy też w różnych pomieszczeniach. Jednym z najbardziej korzystnych wyborów będzie multimetr cyfrowy, będący w stanie przeciwstawić się nawet surowym warunkom. Zapewnia on zainteresowanym wysoką dokładność realizowanych pomiarów, niezależnie od miejsca, w którym będzie się ich dokonywało.

Sprawne rozwiązanie problemów z elektrycznością

Multimetr cyfrowy Fluke 27 II to innowacyjny sprzęt na rynku, dostępny w ofercie firmy Tespol (tespol.com.pl/produkty/multimetry). Miernik został stworzony zgodnie z przyjętymi standardami IP 67, a więc jest w stu procentach odporny na działanie kurzu oraz wody. Można go użytkować w pomieszczeniach przesiąkniętych wilgocią lub też mocno zanieczyszczonych. Bez problemów dokona się z jego pomocą pomiarów. Multimetry pomogą specjalistom wykryć wszelkie nieprawidłowości w działaniu urządzeń elektrycznych. Wiadomo, że takie problemy mogą prowadzić w konsekwencji do wielu przeciążeń i niebezpiecznych zwarć, dlatego regularne przeprowadzanie testów jest konieczne. Multimetry cyfrowe są do tego stworzone, pracują one w bardzo szerokim zakresie jeśli chodzi o temperatury. Korzystać z nich można zarówno przy temperaturze -15 stopni Celsjusza, ale też +55. Wachlarz możliwości jest więc nieograniczony.

Możliwość pracy w najgorszych warunkach

Sprzęt pomiarowy Fluke 27 II może pracować w najgorszych warunkach, nawet w takich pomieszczeniach, w których odnotowuje się aż 95 % wilgotności. Dodatkowo zostały zaprojektowane tak, aby nawet upadki z większych wysokości nie były im straszne. Urządzenia są wytrzymałe, poradzą sobie z takimi upadkami i nie trzeba będzie zamartwiać się tym, że użytkownikom przyjdzie je wymieniać na inne po kilku tygodniach korzystania. Bateria może pracować nawet do 800 godzin, potrzebne są trzy baterie, aby urządzenia pomiarowe były prawidłowo zasilane. Wyświetlacz daje możliwość skorzystania z kilku ciekawych funkcji:

       podświetlenie, 

       wykresy słupkowe,

       porównywanie poszczególnych wyników.

Uwagę użytkowników zwrócić może również to, że multimetr jest w stanie wychwycić amplitudy stanów nieustalonych.

Dokonywanie pomiarów związanych z różnymi wielkościami

Sprzęt może być wykorzystywany na kilka podstawowych sposobów. Przede wszystkim umożliwi on fachowcom dokonywać pomiary związane z różnymi wielkościami, nie tylko z prądem oraz napięciem elektrycznym. To dwie podstawowe wielkości, przy których urządzenie spisze się doskonale, ale warto wspomnieć również o częstotliwości, pojemności lub rezystancji. Uniwersalność to największa zaleta tego sprzętu pomiarowego. Ma on także dodatkowe zabezpieczenie w postaci gumowego futerału, menu jest bardzo przejrzyste, wystarczy tylko zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia, a będzie można z niego swobodnie korzystać w każdych warunkach. Atutem jest też jego lekkość oraz możliwość zapisywania wszystkich uzyskanych wyników. W razie potrzeby można je też przesyłać innym członkom zespołu, aby jak najszybciej byli w stanie zapoznać się z nimi, gdy nie ma ich w pobliżu osoby, która dokonuje danych pomiarów w terenie.

 

 

 

Inteligentny dom wszystko w zasięgu Twojego smartfonu

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: