Jak wybrać idealne prześcieradło?

  • 16.03.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać idealne prześcieradło?
Prześcieradło należy do tej grupy rzeczy, które każdy z nas w domu posiada i regularnie używa. Wielu jest bowiem takich, którzy nie wyobrażają sobie spania na samym materacu a przykrywanie go zwykłym kocem nie jest dla nich do końca wygodne. Można wręcz stwierdzić, że tego rodzaju pościel jest dla nas tak powszechna, że na co dzień nie zwracamy na nią uwagi i okazujemy jej zainteresowanie jedynie przez zaścieleniem łóżka. Warto jednak czasami kupić sobie całkiem nowe i świeżutkie prześcieradło idealnie dopasowane do naszego wnętrza i materaca. Jak zatem znaleźć takie cudeńko?

Jaki materiał na idealne prześcieradło?

Prześcieradło, tak jak i pościel, powinno być wykonane z materiału przyjemnego w dotyku, a zatem miękkiego i delikatnego. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż między innymi od niej zależy, czy dobrze się wyśpimy. Darymex to producent prześcieradeł, który w swoim asortymencie posiada kilka rodzajów materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

•      Prześcieradła  z satyny bawełnianej - są one wykonane w 100% bawełny, dzięki czemu nie są śliskie i zimne jak standardowa satyna. Wręcz przeciwnie, materiał ten jest przewiewny oraz całkowicie bezpieczny dla skóry. Jest to idealny wybór, dla tych którzy chcą czuć się luksusowo każdego każdej nocy. Satyna bawełniana jest bowiem niezwykle przyjemnym w dotyku materiałem, który gwarantuje komfort podczas snu. Prześcieradła z satyny bawełnianej dostępne są na https://posciel.to.

•      Prześcieradła z dzianiny jersey - również wykonane są w 100% z bawełny o gęstym splocie, który nieco przypomina splot płótna. Materiał ten jest nie tylko niezwykle miękki, ale również bardzo wytrzymały, dzięki czemu prześcieradło posłuży nam przez dobrych kilka lat bez otarć i uszkodzeń. Dzianina jersey również jest w pełni bezpieczna zarówno dla skóry dzieci jak i dorosłych.

•      Prześcieradła z dzianiny pętelkowej frotte - są one wykonane w 82% z bawełny i w 18% z poliestru, dzięki czemu są elastyczne. Tego rodzaju materiał jest bardzo przyjemny w dotyku i świetnie wchłania wodę. Dobrze sprawdza się w chłodniejsze dni, gdyż izoluje ciepło. Jest zatem świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zmarzluchów.

Odwieczny dylemat - z gumką czy bez gumki?

Jednym z podstawowych dylematów przy wyborze prześcieradła jest kwestia obecności gumki bądź jej braku. To z gumką jest wygodniejsze, gdyż nie zsuwa się z łóżka podczas snu oraz nie podwija się, dzięki czemu nie musimy go ciągle poprawiać. W przypadku tego rodzaju bielizny pościelowej należy jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego rozmiaru ma bardzo duże znaczenia. Dlaczego? Zbyt małe prześcieradło będzie naprężone na materacu do granic możliwości a przez to gumka szybciej się zużyje - o ile wcześniej nie przetrze się w jej okolicy materiał. Z kolei zbyt duży rozmiar spowoduje, że prześcieradło nie będzie przylegało do materaca tylko swobodnie fruwało na wszystkie strony. Na nic się zda gumka, bo nawet ona będzie w takim przypadku zwyczajnie za duża. Firma Darymex posiada w swoim asortymencie oba rodzaje prześcieradeł, a dodatkowo oferuje klientom również:

•      prześcieradła ochronne, chroniące materac przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami,

•      ochraniacze higieniczne, które również pełnią funkcję chroniącą, ale w formie bardziej zbliżonej do nakładki na materac

Justyna Zielińska www.posciel.to.

Grupa Tipmedia
Podziel się: