Drukarnia etykiet - praca nad stworzeniem gotowych etykiet samoprzylepnych

  • 06.03.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Drukarnia etykiet - praca nad stworzeniem gotowych etykiet samoprzylepnych
Etykieta samoprzylepna gdzieś musi powstawać. Oczywiście dzieje się to w drukarniach etykiet, gdzie wykonywane są różnorodne zadania, dzięki którym w końcu projekt może zostać zrealizowany i etykieta trafia do obiegu. Klienci najczęściej umieszczają je na produkowanych w swoich zakładach towarach. Wtedy można je znakować zgodnie z prawem, a do tego też nadawać im walorów informacyjnych. Nie każda etykieta będzie prezentowała się podobnie, wyróżnia się wiele ich rodzajów.

Etykieta wielowarstwowa - dlaczego właśnie ją wybrać?

Etykiety wielowarstwowe od dłuższego czasu podbijają rynek, ponieważ składają się one z kilku warstw. Umożliwia to swobodne ich wykorzystanie w przemyśle, a dla zamawiającego jest to najważniejsza wiadomość. Każdy chce przecież zyskać dodatkową przestrzeń na umieszczanie kolejnych ważnych informacji handlowych lub reklamowych na etykietach. Samemu nie da się tego zrobić, dlatego drukarnia etykiet Arti-Bau (https://artibau.pl/) zrobi to dla swoich klientów. Drukarnia projektuje etykiety samoprzylepne na roli dla wielu firm, ale też osób prywatnych. Są one nie tylko wytrzymałe, ale też doskonale utwardzone i łatwe do nawijania, niezależnie od tego, jakie podłoże się w nich wybierze. Etykiety samoprzylepne będą mogły zawierać w sobie instrukcję obsługi, czy też całkowity skład produktu, nie wspominając już o kuponach konkursowych, czy spersonalizowanych kodach numerycznych. Arti-Bau cechuje się wieloletnim doświadczeniem branżowym, a poza tym pracownicy pracują na najlepszym sprzęcie - maszynie hybrydowej. 

Jaka metoda druku powinna być zastosowana w etykietach peel off?

Etykiety otwierane, a więc tzw. etykiety peel off przez specjalistów są tworzone na różne profesjonalne sposoby. Najlepszym przykładem będzie druk fleksograficzny. Jest to wydajna metoda druku polecana wymagającym klientom, chcącym zadbać o efekt końcowy realizowanych przez siebie projektów. Dzięki temu etykieta będzie odporna np. na podwyższone lub też obniżone temperatury. Podobne właściwości zapewnia jej druk inkjetowy, dlatego klienci są pod wrażeniem działania maszyny hybrydowej, która potrafi świetnie połączyć ze sobą obie te metody. Działa to na korzyść zamawiających.

Etykiety

Wykończenie etykiet wielowarstwowych

Etykiety dwuwarstwowe powinny być też w solidny sposób wykończone. Zajmują się tym naprawdę wykwalifikowane osoby, które doskonale wiedzą jakie kroki mają poczynić, aby wykończenie spełniło swoje funkcje. Nie zawsze są to kwestie wizualne, zdecydowanie częściej takie prace opierają się na zastosowaniu elementów pomagających np. osobom niewidomym w rozszyfrowaniu etykiety. Etykiety trójstronne zawierają w sobie np. dotykowe trójkąty ostrzegawcze i tego typu rzeczy. Druk etykiet zależy więc od tego, gdzie konkretnie ma trafić znakowany towar i jak etykieta zostanie wykorzystana w praktyce. Na pewno powinna ona być:

•       trwała,

•       odpowiednio wykończona,

•       odporna na ciepło, zimno i wilgoć.

Niektóre projekty dostarczane przez klientów do drukarni podlegają sporym poprawkom, tak aby doprowadzić do tego, że etykieta będzie odpowiednio wykorzystywała swoje właściwości.

 

 

Drukarnia Etykiet Arti-Bau

ul. Brzozowa 8

55-040 Ślęza

Tel. 717822678

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: