Bolące i sztywne stawy? – jest na to sposób!

  • 24.05.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Bolące i sztywne stawy? – jest na to sposób!
Dysfunkcje narządu ruchu dotykają nie tylko starsze osoby, ale także dzieci i młodzież. Objawy są różne, zależnie od przyczyny schorzenia – może to być poranna sztywność stawów, problemy z poruszaniem się, obrzęk, a czasami wysoka temperatura. Przyczyny mogą być różne – nadwerężenia, jakieś schorzenie lub otyłość.

Dlaczego boli?

Kości zakończone są chrząstkami umieszczonymi w torebce stawowej, wypełnionej kaletką maziową. Kiedy dojdzie do jej uszkodzenia, kości ocierają się o siebie i pojawia się problem. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Problemy mogą pojawić się wtedy, gdy staw, ścięgna, mięśnie lub więzadła zostaną przeciążone na skutek cięższego treningu, lub podczas pracy fizycznej. Druga przyczyna związana jest z wiekiem. Na skutek starzenia się organizmu pojawiają się zazwyczaj różne dolegliwości bólowe ze strony układu narządu ruchu. Z upływem lat spada w organizmie produkcja kolagenu, który jest głównym budulcem mi.n. mięśni czy ścięgien, dlatego odczuwa się coraz częściej ból i sztywność stawów w trakcie chodzenia, a szczególnie po wstaniu z łóżka.

Kolagen– remedium na stawy i skórę

Wspomniany wyżej kolagen, nazywany jest eliksirem młodości. Produkowany jest naturalnie w skórze właściwej przez fibroblasty. Potocznie nazywany jest klejem łączącym poszczególne narządy ruchu ze sobą. Dzięki niemu skóra zachowuje sprężystość i jest gładka w dotyku, ale już od 25. roku życia organizm nie produkuje go już w takich ilościach. Z biegiem lat brakuje go coraz bardziej, włókna kolagenowe twardnieją, a naskórek zaczyna się starzeć. Nie bez powodu mnóstwo kosmetyków upiększających, szczególnie do twarzy, zawiera właśnie kolagen w swoim składzie. Jego prawidłowy poziom może być osiągnięty dzięki zróżnicowanej diecie, suplementacji odpowiednimi preparatami oraz solidnej dawce aktywności fizycznej.

Kolagen rybi – czy warto?

Kolagen rybi to żel, który wytwarza się z ryb słodkowodnych tołpyg. Ze względu na budowę aminokwasową jest najbardziej upodobniony do kolagenu ludzkiego, dlatego wykazuje silne właściwości regenerujące. Można spożywać go w formie tabletek lub proszku, rozpuszczając w mleku, wodzie czy ulubionym napoju. Często do tego typu suplementów dodawane są dodatkowe składniki odżywcze np. witaminy i minerały. Razem z kolagenem rybim pomagają zadbać o sprawne działanie stawów czy mięśni.

Kolagen rybi wspiera funkcjonowanie całego układu ruchu. To czyste białko wnikające głęboko w skórę i w pełni bezpieczne dla organizmu. Używany jest jako składnik kremów przeciwzmarszczkowych oraz innych kosmetyków wspomagających zdrową skórę, włosowy i paznokcie. Kupując kosmetyki z kolagenem rybim, należy zwracać uwagę na substancje dodatkowe dołączone to takich preparatów. Często jest nim np. witamina C, bardzo ceny składnik, dzięki któremu mogą być modyfikowane aminokwasy tworzące łańcuch kolagenowy. Oprócz tego kolagen rybi wspomaga przyswajanie żelaza, wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia koloryt oraz napięcie skóry.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: