Najszybszy Internet w Wielkopolsce

  • 07.06.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Najszybszy Internet w Wielkopolsce
Mieszkańcy Wielkopolski to przeważnie osoby dynamiczne, korzystające z nowoczesnych technologii, często zainteresowane możliwościami, jakie daje prężnie rozwijający się w regionie sektor biznesowy. Nic więc dziwnego, że w Wielkopolsce panuje duże zapotrzebowanie na szybki Internet. Poznań, a także inne miasta i miejscowości województwa poszukują łącza umożliwiającego błyskawiczny przesył danych. Na jakie oferty warto zwrócić uwagę?

Czym kierować się przy poszukiwaniu najszybszego Internetu?

 

Oczywiście najważniejszym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam na szybkim Internecie, jest przepustowość łącza, czyli ile danych jest w stanie ono przesłać w danej jednostce czasu. Przepustowość zwykle wyraża się w bitach na sekundę. Komfortowe przeglądanie stron internetowych, korzystanie z komunikatorów czy poczty e-mail zapewnia prędkość około 1 Gb/s, którą oferuje większość operatorów działających w Wielkopolsce. Jeżeli jednak zależy nam np. na streamowaniu w wysokiej jakości lub szybkim pobieraniu większych plików, potrzebny jest szybszy Internet. Poznań oraz inne miasta Wielkopolski mają tymczasem dostęp do jednego z najszybszych połączeń w kraju. Firma INEA oferuje aż 10 Gb/s w najszybszym pakiecie!

 

Porównując przepustowość łącza w różnych ofertach, warto zwracać uwagę nie tylko na szybkość pobierania, ale także przesyłu danych. Zapewnia to odpowiednią responsywność przy pracy z oprogramowaniem w chmurze czy graniu online. Idealnym rozwiązaniem jest tzw. łącze symetryczne, w którym prędkość downloadu i uploadu jest taka sama. Najwięksi operatorzy, tacy jak Orange czy Netia, oferują specjalne pakiety z łączem symetrycznym, natomiast INEA zapewnia równą prędkość pobierania i wysyłania we wszystkich wariantach swoich usług.

 

Szybkość Internetu zależy w dużej mierze od tego, czy wykorzystana jest technologia światłowodowa. Z tego względu warto sprawdzić, czy znajdujemy się w regionie, do którego już poprowadzono przewody światłowodowe danej firmy, ponieważ od tego zależy, czy dostępny będzie najszybszy Internet. Poznań nie jest jedynym miastem, w którym wykorzystuje się światłowód, a firmy telekomunikacyjne, świadome zapotrzebowania na terenie Wielkopolski, stale poszerzają swoją ofertę o kolejne lokalizacje.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: