Krzesło biurowe dla niskiej osoby – jak znaleźć najlepszy model?

  • 21.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Krzesło biurowe dla niskiej osoby – jak znaleźć najlepszy model?
Wiele niskich osób ma problemy z zakupieniem odpowiednich krzeseł biurowych dla siebie. W sprzedaży znajdziemy wprawdzie mnóstwo modeli, ale tylko niektóre z nich są w stanie spełnić oczekiwania osób mających około 160 cm wzrostu. Czym powinniśmy kierować się przy zakupach?

Osoby o niższym wzroście mają duże trudności z doborem pasującego do nich krzesła biurowego, ponieważ większość modeli krzeseł tworzona jest z myślą o osobach od nich wyższych.

Główne problemy to zbyt głębokie siedzisko – oparcie się plecami o oparcie powoduje wtedy, że siedzący nie może opuścić swobodnie nóg z siedziska. Także problemem jest regulacja wysokości, ponieważ krzesło może mieć zbyt małą regulację, nie pozwalając osobie niższej na wygodne trzymanie nóg na podłożu. Oprócz tego dochodzi jeszcze kwestia wyprofilowania oparcia, którego część lędźwiowa może u osoby niższej wypadać znacznie wyżej niż powinna.

Takie problemy nie oznaczają jednak wcale, że osoba niższa musi pogodzić się z korzystaniem z niewygodnego, niedopasowanego do niej krzesła biurowego. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów!

1. Sprawdź wymiary krzesła

Na początku warto zobaczyć, jakie krzesło ma wymiary. Należy zwrócić szczególną uwagę na oparcie oraz na siedzisko. Gdy zamierzamy zakupić krzesło on-line, wtedy większość wymiarów znajdziemy na stronie internetowej produktu, na przykład jak w sklepie: https://www.centrumkrzesel.pl/krzesla-biurowe-/118/c.

Gdy mamy teraz krzesło, które nie spełnia naszych oczekiwań, możemy zmierzyć jego głębokość siedziska oraz wysokość oparcia, aby porównać te wymiary z nowymi modelami. To pomoże nam w znalezieniu modelu bardziej komfortowego.

2. Zobacz możliwości regulacji

Druga ważna kwestia to możliwości regulacji krzesła. To wtedy możemy dopasować je indywidualnie do siebie, aby korzystać z niego jeszcze wygodniej.

Zwróćmy szczególną uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska w krzesłem, głębokości siedziska, nachylenia oparcia oraz pozycji załamania w oparciu dającego podporę dla lędźwi. Gdy chcemy mieć krzesło biurowe z zagłówkiem, także powinniśmy zwrócić uwagę na jego wysokość i pozycję.

Dodatkowym plusem będzie możliwość regulacji pozycji podłokietników – regulacja powinna odbywać się pod względem rozstawu i kąta nachylenia podłokietników. To pozwoli na ustawienie ich w takiej pozycji, która będzie wsparciem dla wygodnej pracy przy biurku.

3. Wykończenie krzesła

Nie zapominajmy też o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o wykończeniu krzesła. Wprawdzie nie jest ona tak istotna jak dwa pozostałe parametry, ale również zasługuje na uwagę.

Krzesło powinno być wykonane z przyjemnych w dotyku, przewiewnych materiałów, dających wysoki komfort użytkowania. Jeśli chcemy zdecydować się na model z siatkowymi plecami, pamiętajmy o tym, że często nie są one w pełni regulowane i mogą być niedopasowane do osoby o niższym wzroście. Także uważajmy na krzesła wykończone skórą eko albo naturalną – nie zapewniają maksymalnego komfortu przy dłuższym użytkowaniu.

Gdzie kupić krzesło dla niskiej osoby?

Krzesła biurowe dla niskich osób dostępne są przede wszystkim w dobrych sklepach z wyposażeniem tego rodzaju, na przykład we wspomnianym już sklepie Centrum Krzeseł. Niestety, nie zawsze znajdziemy dobre modele w popularnych sklepach z wyposażeniem wnętrz, dlatego najlepiej rozpocząć poszukiwania od sklepów specjalistycznych.

Jeśli w okolicy mamy sklep oferujący pełną gamę różnych krzeseł, możemy udać się do niego osobiście, aby na miejscu przymierzyć się do kilku rekomendowanych modeli. Przy zakupach internetowych pamiętajmy o tym, że mamy także możliwość dokonania zwrotu zakupu, jeśli nie będzie on spełniał naszych oczekiwań.

Grupa Tipmedia
Podziel się: