Jak wybrać kuchenkę drewnianą dla dzieci?

  • 24.06.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać kuchenkę drewnianą dla dzieci?
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zabawa jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Najmłodsi bardzo chętnie naśladują dorosłych, dzięki czemu rozwijają swoją wyobraźnię, ale też zaczynają lepiej rozumieć codzienne czynności. Warto wspomagać ten proces poprzez podsuwanie odpowiednich zabawek - świetnym wyborem będzie kuchenka drewniana dla dzieci.

Dlaczego drewno?

Na rynku dostępna jest cała masa modeli zabawkowych kuchni, wykonanych z różnych materiałów. Te plastikowe kuszą bajecznymi kolorami, są też na pewno łatwiejsze do utrzymania w czystości, jednak jakość ich wykończenia często pozostawia wiele do życzenia. Poza tym plastik jest tworzywem delikatnym i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wykonana z niego zabawka nie przetrwa zbyt długo w kontakcie z energicznym maluchem. Jeśli chcemy, żeby zakup posłużył przez kilka lat, warto wybrać model wykonany z drewna. Takie kuchenki również dostępne są w wielu kolorach i kształtach, na pewno więc znajdziemy coś co zachwyci dziecko.

Jaki model wybrać?

Kupując zabawkę nie kierujmy się wyłącznie jej wyglądem. Kuchenka drewniana dla dzieci musi być przede wszystkim bezpieczna: nie mieć ostrych krawędzi i być pokryta nietoksyczną farbą. Decydując się na konkretny model warto sprawdzić w internecie opinie na jego temat. Równie istotną kwestią jest wyposażenie i rozmiar kuchni. Dzieci z pewnością ucieszy duża liczba pokręteł, otwierane szafki i piekarnik, które uczynią zabawę bardziej realistyczną. Oczywiście im większa kuchenka, tym większa frajda, ale mając mało miejsca wcale musimy rezygnować z zakupu. W sklepach znajdziemy bardziej kompaktowe zestawy do postawienia na stole. Będą na pewno nieco skromnej wyposażone, ale równie estetyczne i równie mocno rozwijające wyobraźnię.

Nie tylko dla dziewczynek!

Kuchenka drewniana dla dzieci jest zabawką bardzo uniwersalną. Zainteresuje nie tylko dziewczynki, ale także chłopców, bo naprawdę każdy maluch ma potrzebę naśladowania dorosłych. Kuchnię można kupić już trzylatkowi - z wiekiem na pewno się nie znudzi, po prostu zabawa będzie coraz bardziej skomplikowana i bogata w szczegóły. W kolejnych latach możemy też wyposażać ją w dodatkowe akcesoria, takie jak garnki czy sztuczne jedzenie, które uczynią starą zabawkę na nowo atrakcyjną.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: